Mexikóba menekült volna Kadhafi fia
Szaadi Kadhafi állítólag szeptemberben próbálta meg elhagyni Líbiát, ahol az akkor már hónapok óta tartó forradalom miatt már nagyon égett a lába alatt a föld: apját, Moammert a forradalmi egységek egy hónappal később, október 20-án elfogták és megölték.
A mexikói hatóságok szerint Szaadit egy nemzetközi embercsempész-hálózat segítette a nagyszabású szeptemberi menekülési akcióban: hamis dokumentumokkal házakat és lakásokat akartak vásárolni neki, ám egyikük súgott a mexikói hírszerzésnek, így végül a hálózat több tagját is letartóztatták. Kadhafi harmadik fia ezután Nigerbe menekült, ahol azóta is házi őrizetben él. Ügyvédje, Nick Kaufman szerint védence nem tett kísérletet az ENSZ Kadhafi-családot sújtó utazási embargójának megszegésére.
Alejandro Poiré Romero mexikói belügyminiszter szerint a Szaadival kapcsolatban álló embercsempész-hálózatnak több dán és kanadai tagja is volt. Vezetőjük, egy Cynthia Vanier nevű kanadai hölgy közvetlen kapcsolatban állt a Kadhafi családdal, amelynek magánrepülőgépekkel több prominens alakját is külföldre menekítette volna.
Az Interpol szeptember 29-én adott ki vörös szintű körözést Szaadi ellen, amelynek értelmében Kadhafi fiára azonnali letartóztatás vár, amint a 190 tagú nemzetközi szervezet valamelyik tagországának a területére lép. Többek között emberiség elleni bűnökkel és fegyveres kényszerítéssel vádolják. Egy szemtanú szerint Szaadi a forradalom kitörésének napjaiban Bengáziban parancsot adott a hadsereg katonáinak arra, hogy a fegyvertelen ellenzékiek tömegébe lőjenek.
Amíg apja hatalmon volt, a biszexuális playboyként leírt Szaadi nem tartozott a politikában túlzottan érdekelt Kadhafi-családtagok közé: három élvonalbeli olasz futballklub tág keretébe is befért, mint örök kispados; négy Serie A-ban töltött év alatt kétszer lépett pályára, mind a kétszer csereként. Ennyi is elég volt azonban, hogy a líbiai futballszövetség elnöke legyen; egykori barátnője szerint kíséretével évi 280 millió dollárt költött kokainra, utazásra, szafarivadászatokra, gyakori dühkitörésein túl pedig sokszor úgy viselkedik, akár egy gyerek, aki rajong Párizsért és Disneylandért is.
Mahamadou Issoufou nigeri elnök bejelentése szerint országa „humanitárius okokból” döntött a 38 éves Szaadi befogadása mellett. Nem valószínű, hogy valaha is kiadják Líbiának vagy az Interpolnak.