Merénylet a bejrúti síiták ellen
Öt ember meghalt, többen pedig megsérültek csütörtökön, amikor autóba rejtett pokolgép robbant a libanoni főváros, Bejrút egyik déli negyedében, Haret Hreikben. Haret Hreik a Hezbollah egyik bejrúti fellegvára. A szélsőséges libanoni síita szervezet helyi irodája alig néhány száz méterre fekszik a csütörtöki merénylet helyszínétől. Televíziós felvételeken kiégett autóroncsokat és a detonáció zajára összegyűlt hatalmas tömeget lehetett látni. A pokolgép letépte a legközelebbi épület homlokzatát. A merénylők célja nyilvánvalóan az volt, hogy a lehető legtöbb áldozatot szedjék. Az utca, amelyben robbantottak, tele van üzletekkel és éttermekkel, a detonációt pedig a délutáni csúcsforgalomra időzítették.
Libanonban kezd elfajulni a konfliktus a síiták és a szunnita muzulmánok között. Novemberben két autóba rejtett pokolgép robbant fel Irán bejrúti nagykövetségénél, 23 embert ölve meg, a múlt héten pedig ugyanezzel a módszerrel végeztek a helyi szunniták egyik tekintélyes politikusával, Mohamed Satah volt pénzügyminiszterrel. Szaad Hariri exkormányfő szerint a Satah elleni merénylet mögött a Hezbollah áll, a szélsőséges síita szervezet azonban elutasítja ezt a vádat.
Hariri és Satah az ellenzékben lévő szunnita koalíció, a Március 14. Szövetség politikusaként szerzett ismertséget. Hariri a vezető ellenzéki párt, a Jövő Mozgalom elnöke. A koalíció és a párt Szírioa libanoni befolyásszerzési kísérleteinek az egyik legélesebb hangú kritikusa, a szomszéd országban közel három éve zajló polgárháború pedig már annyira megosztja a libanoni társadalmat, hogy az országot hasonló, síita-szunnita felekezetközi konfliktustól féltik. Szíriában a nagyrészt szunnita felkelők Basár el-Aszad elnök alavita rezsimje ellen harcolnak, amelyet a Hezbollah katonailag is támogat.