Menekülnek Homszból
A Vöröskereszt megkezdte a segélyadományok szétosztását, így az Homszból menekülők egy faluban juthattak csak hozzá az élelemhez, a gyógyszerekhez és a friss vízhez. Mint a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottságának szóvivője közölte: kamionjaik péntek este óta a térségben tartózkodnak, de a szíriai hadsereg vasárnap estig sem adott engedélyt az említett lakónegyedbe történő behajtásra. Indoklásuk szerint a városnegyed biztonsági helyzete nem teszi lehetővé a közlekedést, mert sok a talajba csapódott, fel nem robbant tüzérségi lövedék.
Jellemző, hogy a hivatalos szíriai média munkatársainak ugyanakkor engedélyezték a bejutást, de csak azért, hogy beszámoljanak róla: a hadsereg megtisztította a városnegyedet a terrorista fegyveres bandáktól. Szíriai ellenzéki aktivisták az ügyet időhúzásnak tartják, a hatóságok el akarják tüntetni a civil lakosság elleni tortúrák nyomait, illetve eltemetni vagy elégetni a halottakat. A kormányhű csapatok eközben heves tüzérségi támadást indítottak a Homsztól 20 kilométerre lévő Rasztán ellen, amelyet a hadseregből dezertált katonák védenek. Az ellenzéki erők azt feltételezik, hogy a kormányerők most Rasztánra, s egy közeli másik városra, Kuszeirre összpontosítják támadásaikat.
Eközben Peking is beszáll a szíriai válság megoldásába: vasárnap hajnalban hatpontos javaslatot tett a politikai rendezés elősegítésére. A javaslatok jórészt megismétlik a már ismert kínai álláspontot, miszerint a kormánynak és az ellenzéknek tárgyalásokat kell kezdeniük pártatlan közvetítő, az ENSZ és az Arab Liga közös megbízottjának részvételével. Peking ugyanakkor megerősítette, hogy továbbra is ellenzi, hogy bárki beavatkozzon Szíria belügyeibe „humanitárius segítség ürügyén”. Kína nem nézi jó szemmel a fegyveres beavatkozást, a szankciókat, vagy a velük való fenyegetést sem, mert az szerinte nem segíti a kérdés megoldását.