Megvan Irán első női minisztere
Az államfőnek három hónapja van arra, hogy új embereket javasoljon az elutasított három helyett, de kormánya addig is megkezdheti munkáját.
A három elutasított személy között két nő van – Szuszan Kesavarz, az oktatási, illetve Fatime Azsorlu, a népjóléti tárca élére jelölt –, a jóváhagyottak között pedig egy, Marzije Vahid Dasztzserdi, az egészségügy irányítója, aki így az Iszlám Köztársaság első női minisztere lesz. Dasztzserdi 175 szavazatot kapott a leadott 286-ból. A képviselők szerint ugyanakkor nem lehet energiaügyi miniszter Mohammad Aliabadi.
A parlament nagy többséggel (227 igenlő szavazattal) fogadta el a védelmi miniszterjelölt személyét, Ahmad Vahidit, akit köröz az Interpol, mert a nemzetközi rendőrségi szervezet gyanúja szerint köze volt a Buenos Aires-i zsidó kulturális és segélyező intézet ellen 1994-ben elkövetett robbantásos merénylethez, amelyben 85 ember halt meg. Vahidi volt akkor a Forradalmi Gárda elitalakulat egyik különleges egységének parancsnoka. Irán tagadja, hogy az országnak bármi köze lett volna a merénylethez.
Vahidi kijelentette, hogy jóváhagyása "erőteljes pofon Izraelnek", és azt hangoztatta, hogy Irán ellenségeinek "a kormány, a nemzet és a fegyveres erők vasöklével kell szembenézniük". Dasztzserdi egészségügyi miniszter azt hangsúlyozta, hogy az iráni nők régi vágya teljesült azzal, hogy egy nő is bekerült a kormányba, ahol képviselheti az ő érdekeiket.
Minden olyan jelöltet nagy többséggel fogadott el a törvényhozás, akit kényes posztra jelölt Ahmadinezsád. Ezek a olajipari, a védelmi, a hírszerzési, a belügyi, a gazdasági és a külügyi tárca. A jóváhagyott miniszterjelöltek közül csak egy kapott 150-nél kevesebb igen szavazatot (147-et), mégpedig Maszúd Mir Kazemi olajügyi miniszter, aki újoncnak számít az államapparátusban.
E szavazatarányokból arra lehet következtetni, hogy a júniusban újraválasztott Ahmadinezsád nagy támogatást kapott a törvényhozástól, annak ellenére, hogy az ellenzék továbbra is hevesen vitatja, csalárdnak tartja az elnökválasztás eredményét, valamint hogy bizonyos konzervatív vezetőknek nem tetszik a kormány összetétele. A bírálók megkérdőjelezték több jelölt szakértelmét, illetve tapasztalatát. Amikor az elnök először, 2005-ben nyújtott be kormánylistát, négy jelöltjét utasították el.