Megkapják a főteret a pécsi tüntetők
A civilek azonban nem tudtak teret foglalni a demonstráció számára a belvárosban, mert az önkormányzat már minden arra alkalmas helyre bejelentkezett - még kialakulatlan - kulturális műsoraival. Így a rendőrség nem engedélyezte, hogy a civilek Pécs emblematikus terén, a dzsámi előtt tartsák meg rendezvényüket.
Keresztes Lóránt, Pécs LMP-s önkormányzati képviselője közvetített Páva és a civilek között, s kérte, hogy a város adjon teret a demonstrációnak, hisz furcsa lenne, ha épp a forradalom évfordulóján nem élhetnének a kormány bírálói az utcai politizálás eszközeivel. Páva időt kért a válaszra, s pénteken közleményt adott ki, amelyben átadta a Széchenyi-teret a tüntetőknek. A polgármester így fogalmazott: „Március 15. a magyar nemzet ünnepe! Az összetartozás ünnepe és nem a széthúzásé. Az emlékezés és a büszkeség napja, mert arra emlékeztet bennünket, hogy ha összefogunk, egy irányba megyünk, akkor nincs előttünk lehetetlen.
Mindezekre tekintettel, különösen az egymás iránti tisztelet jeleként úgy döntöttem, hogy Pécs a március 15. hivatalos ünnepségeit, megemlékezéseit – az elmúlt évekhez képest – rendhagyó helyszíneken fogja megtartani. A Széchenyi teret pedig Pécs egész napra „átengedi" azoknak, akik ma másképpen gondolkodnak és mást akarnak, mint a többség."
A civilek örömmel fogadták a polgármester döntését, amit – vélhetően – az is befolyásolt, hogy a tüntetés szervezői már elhatározták és kihirdették, ha nem kapnak teret demonstrációjukra, akkor engedély nélkül is megtartják a tüntetést, és igyekeznek minél több embert a belvárosba mozgósítani.