Mégis folyt vér Trump gyűlésén
Az amerikai politikai élet élénken reagált az eseményekre. Két republikánus elnökjelölt-aspiráns - Marco Rubio, floridai szenátor és John Kasich ohiói kormányzó - szombaton jelezte, fontolóra veszi Trump elnökjelöltségének támogatását, ha a párt őt jelölné a novemberi választásra. Rubio szombat reggeli sajtókonferenciáján azt mondta: rendkívül elszomorítja az, ami történt, félelmet is kelt, és bár ő tartja magát korábbi álláspontjához, miszerint bárki lesz is a republikánusok elnökjelöltje, támogatja majd. Ezt azonban - mint fogalmazott - nap mint nap egyre nehezebb betartani. Kasich pedig Cincinnatiban kampányolva azt fejtegette, hogy a Trump teremtette „mérgezett környezetben" különösen nehéz támogatni őt. Majd hozzátette: „Mi jobbak vagyunk ennél." Az ohii politikus közelményt is kiadott, és ebben szó szerint úgy fogalmzott: "A megosztó politika magvai, amelyeket Trump a kampányban eddig elvetett, kikeltek, és a gyümölcsük undorító".
Mind Rubio, mind Kasich korábban elkötelezte magát, hogy amennyiben a Republikánus Párt elnökjelöltje Donald Trump lesz, feltétlenül támogatják majd, függetlenül attól, hogy vannak fenntartásaik alkalmasságával kapcsolatban. Trumpot tette felelőssé a történtekért a harmadik, még mindig versenyben lévő elnökjelölt-aspiráns, Ted Cruz, texasi szenátor is. „Ő az egyetlen az elnökjelöltségért küzdők közül, akinek a rendezvényein elszabadul az erőszak. Nem ez volt az utolsó incidens... nekünk nem így kell politizálnunk" - fogalmazott a texasi szenátor.
Közben Trump szombaton Ohio állam két városában, Daytonban és Clevelandben, este pedig Missouriban kampányolt. Szombaton délelőtt miniblogjában azt írta: a chicagói tüntetők szervezett csoportokban érkeztek, és semmibe vették az amerikai alkotmány első kiegészítését. Ez az alkotmány-kiegészítés garantálja a szólás-, és gyülekezésszabadságot. A New York-i üzletember még hozzátette: a Chicagóban történtek mozgósították Amerikát