Vajon mit tud Magyarországról az új amerikai nagykövet?
Utalt például a magyar katonák és az ohiói nemzeti gárda együttműködésére, illetve a NATO pápai szállítógép-repterére. „Abszolút kritikusnak" nevezte az energiadiverzifikációt. A magyarországi politikai szélsőségességről vagy a romák helyzetéről nem kapott kérdést a meghallgatás szóbeli részén, ami egyfajta országismereti vizsga volt.
A kaliforniai üzletasszony politikai kinevezett, jelentős demokrata kampánytámogató, aki az előválasztásokon még Hillary Clintont támogatta Barack Obama ellenében. Októberi jelölése hosszan elhúzódott: április óta ideiglenes ügyvivő áll az USA képviselete élén hazánkban. A jelölt a jóváhagyása előtt nem beszélhet a sajtóval, külügyes kísérői révén egyelőre elzárkózott az interjútól.
Az elnöklő Jeanne Shaheen szenátor bevezető szavaiban - Bulgáriával és Szerbiával egyetemben, mivel az oda jelölt képviselővezetőket is most hallgatták meg - "viszonylag fiatal kelet-európai köztársaságnak" nevezte hazánkat, utalva 1956-ra, 1989-re, az afganisztáni és koszovói, valamint az energiapolitikai szerepvállalására.
Kalifornia szenátoraiként Barbara Boxer és Dianne Feinstein is hosszasan méltatta a görög bevándorló családba született, és a legnagyobb amerikai szövetségi államban sikeres ingatlanfejlesztőjeként ismert Tsakopoulos Kounalakist. Előbbi "jó kommunikátornak" nevezte. A szintén görög származású Olympia Snowe szenátornő, illetve Nancy Pelosi képviselőházi elnök is elismerően szólt személyes kvalitásairól. Snowe említette az USA és hazánk előtt álló kihívást a gazdasági válság kezelésében és a "szélsőségek elleni harcban".
A meghallgatásokat mindamellett gyér érdeklődés kísérte a szenátus külügyi bizottságának tagjai részéről; volt időszak, amikor az elnöknő egyedül ült a bőrfotelekben.