Megfigyelési botrányba bukott bele a miniszterelnök
Szerda reggeli jelentésében az EFE spanyol hírügynökség még azt írta, hogy az egész kormánynak le kell mondania. Az elnök kinevezhet új kabinetet, ám a parlament megtagadhatja a bizalmat, s akkor Ollanta Humalának nincs más lehetősége mint feloszlatni a törvényhozást és új választásokat kiírni. Az El Comercio friss híre szerint vita alakult ki a limai politikusok és jogászok között, hogy a kabinetfőnök kikényszerített lemondása valóban a miniszterek távozását is jelenti-e. Miniszterelnökjelöltként máris felmerült Pedro Cateriano védelmi miniszter neve.
A 30 milliós dél-amerikai országban a volt alezredes, sikertelen puccskísérletben részes Ollanta Humalának második nekifutásra sikerült megszereznie az elnöki posztot 2011 nyarán. Az eredetileg balról indult politikus menetközben a centrum felé mozdult el, s Peru meglehetősen jó gazdasági teljesítményt ért el az utóbbi években. Pártmozgalma azonban kisebbségben van a törvényhozásban, amit jól mutat, hogy Jara 72:43 arányban vonták meg a bizalmat.
A miniszteri kabinet feje egyébként azzal védekezett, hogy a politikusok, újságírók, üzletemberek megfigyelésére nem ő adott utasítást a hírszerző szerveknek, ezt a gyakorlatot a megelőző kormányzatoktól örökölték meg.