Az USA-ban is meghalt egy influenzás beteg

A sertésinfluenza valószínűleg már 159 ember halálát okozta Mexikóban, és 26 azon halálesetek száma, amelyekben a halál oka bizonyosan ez a betegség. Az Egyesült Államokból jelentették az első Mexikón kívüli halálesetet. Megerősítettek három sértésinfluenza-esetet Németországban is.

Az Egyesült Államokban meghalt az első olyan beteg, akit a sertésinfluenzát okozó H1N1 vírus fertőzött meg - közölte szerdán a kormány illetékese. A 23 hónapos kisgyermek Texasban halt meg. Egyéb részlettel a hivatalos személy nem szolgált. Ez az első, sertésinfluenza által okozott haláleset Mexikón kívül. Az Egyesült Államokban eddig 65 embert betegített meg a H1N1 vírus, legtöbbjük esetében enyhe lefolyású a kór.

A sertésinfluenza-gyanús esetek száma Mexikóban 2498, kórházban jelenleg 1311 beteg van. A hatóságok gyorstesztet vezettek  be a más influenzatípusok kiszűrésére, és azokban az esetekben,  amelyekben továbbra is fennáll a sertésinfluenza gyanúja, nagyon  gyorsan elkezdik a vírusölő kezelést.

A mexikói eredetű sertésinfluenza-járvány miatt Kuba kedden 48  órára felfüggesztette minden légi járatát Mexikóval, Argentína pedig  hétfőig minden Mexikóból érkező járatát. Kubában kivételes esetekben  engedélyezik légi járatok indítását Mexikóba, illetve fogadását  onnét. Havanna helyi idő szerint kedden 16 órától riadókészültségbe  helyezte az országos polgári védelmet a járványveszély miatt. Sem  Kubában, sem Argentínában nincs azonban egyetlen olyan beteg sem  egyelőre, aki megerősítetten a sertésinfluenza vírusától fertőződött  volna meg.

Rendkívüli állapotot hirdettek ki kedden a Costa Rica-i  hatóságok, miután megerősítették két ember sertésinfluenzás  megbetegedését. Két fertőzött, egy 21 éves nő és egy 30 éves  férfi egyaránt Mexikóban járt az elmúlt napokban. Állapotuk nem életveszélyes. Ők voltak az első megerősített sertésinfluenzás  betegek Mexikón kívül Közép-Amerikában.

"Nagy valószínűséggel" a sertésinfluenza H1N1 jelű vírusával  fertőződött meg az a 28 éves osztrák nő, akit a felső-ausztriai  Steyr kórházában kezelnek, és kedden napközben még csak  fertőzésgyanús esetnek tartottak. A teljes bizonyossághoz további  vizsgálatokra van szükség. A négy másik ausztriai fertőzésgyanús  esetről azonban az első vizsgálatok eredménye szerint kedd estére  kiderült, hogy negatív, esetükben nem sertésinfluenzáról van szó. A steyri kórházban ápolt nő nemrég érkezett haza  mexikói nyaralásáról.

Megerősítettek három sértésinfluenza-esetet szerdán Németországban. A Robert Koch Intézet közlése szerint a kór megfertőzött egy 22 éves nőt, aki Mexikóból tért nemrég haza. A beteget egy hamburgi kórházban kezelik. Egy harmincas éveiben járó férfit a bajorországi Regensburgban ápolnak, és megbetegedett egy 37 éves dél-németországi nő is, aki a közelmúltban ugyancsak Mexikóban járt.

A megerősített eseteket tekintve a legtöbb beteg - 65 - az  Egyesült Államokban van. Utána következik Mexikó, majd Új-Zéland 14,  Kanada 13, Nagy-Britannia, Spanyolország és Izrael 2-2, Costa Rica  2, Németország 1 fővel. Chilében 24, Brazíliában 20 embert tartanak  megfigyelés alatt sertésinfluenza gyanújával - jelentették be  Santiagóban, illetve Brazíliavárosban.

Ausztráliában eddig 91  emberen végeztek el teszteket, de még egyetlen megbetegedést sem  igazoltak. Mindazonáltal Quentin Brice főkormányzó felhatalmazta az  egészségügyi intézmények dolgozóit, hogy bent tartsák és  elszigeteljék a sertésinfluenza-gyanús betegeket. Elrendelték  továbbá az országba érkező repülőgépek fertőtlenítését.

Az Egyesült Államokban hat államban van fertőzéses eset.  Kaliforniában rendkívüli állapotot hirdettek ki két gyanús haláleset  miatt, amelyek közül az egyikről bebizonyosodott, hogy nem  sertésinfluenza okozta. Richard Besser, az egyesült államokbeli  szövetségi betegségmegelőzési központ (CDC) vezetője közölte kedden,  hogy valószínűleg lesznek halálos áldozatai a betegségnek az  országban.

Szórólapkampányt indítanak a brit egészségügyi hatóságok a  lakosság felvilágosítására a sertésinfluenzával kapcsolatban -  jelentette be az egészségügy-minisztérium szóvivője. A  szórólapokon, amelyeket a szigetországban minden otthonban el  kívánnak juttatni a jövő héttől kezdve, leírják a betegség  mibenlétét és tüneteit, valamint tanácsokat adnak a fertőzés  kezelésére. A szóvivő egyúttal bejelentette, hogy növelni kívánják  az ország szájmaszk-készletét és tárgyalások folynak erről a  gyártókkal. Azt az értesülést nem kívánta kommentálni, mely szerint  32 millió új maszkra lenne szükség, ugyanakkor hangsúlyozta: a  maszkokat elsősorban orvosoknak és egészségügyi személyzetnek szánják.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.