Lezárták a török határt: két nap alatt százezer menekült
Ezután vasárnap török biztonsági erők kurd tüntetőkkel csaptak össze, akik a menekültekkel való szolidaritásukat fejezték ki. A tüntetők köveket dobáltak, a kormányerők pedig könnygázzal és vízágyúkkal válaszoltak. A jelentések szerint senki sem sérült meg súlyosan.
Néhány demonstráló többször megpróbált átjutni Szíriába, hogy ott az IS ellen harcoljon.
Az IS az elmúlt hónapokban nagyjából Irak és Szíria egyharmadát foglalta el. A legutóbbi beáramlás előtt több mint 847 ezer menekültet regisztráltak Törökországban. A 2011-es polgárháború kitörése óta több mint egymillióra becsülik az országba érkezettek számát.
Az új menekültek egy részét túlzsúfolt iskolákban helyezték el, de Törökország küzd a beáramlással.
A betiltott kurd munkáspárt (PKK), amely Törökországban az autonómiájáért küzd évtizedek óta, felszólította a kurdokat, hogy csatlakozzanak az IS elleni harchoz.
A BBC szerint a szíriai konfliktus felélesztette a régi viszályokat és megingatta az amúgy is képlékeny békét a kurdok és a törökök között.
Az IS először a Kobane közelében lévő kis településeket foglalta el az elmúlt napokban, majd a túlnyomórészt kurdok lakta várost is lezárta. Jelentések szerint az IS nehézfegyvereket, tankokat is használt a támadásban.
Tony Blair, volt brit miniszterelnök szerint Angliának fel kell készülnie arra, hogy egy olyan koalícióhoz csatlakozzon, ami szárazföldi csapatokat küld az IS ellen, mivel a légicsapások nem elegek a dzsihádista csoport felszámolására.