Letette a hivatali esküt Egyiptom ideiglenes elnöke
Adli Manszúr államfői kinevezése az első lépés azon az úton, amely a hadsereg szerint békésen elvezet az elnök- és a parlamenti választásokig.
Abdel-Fattah esz-Szíszi tábornok, a hadsereg főparancsnoka szerda délután televíziós beszédben jelentette be, hogy a katonaság megbuktatta Mohamed Murszi elnököt és felfüggesztette az alkotmányt. Ideiglenes államfőnek az alkotmánybíróság elnökét nevezték ki. Közölte, hogy Egyiptomban szakértői kormány alakul, és egy bizottság felülvizsgálja az iszlamista alkotmányt. Egy átmeneti időszak után pedig előre hozott elnök-, illetve parlamenti választást tartanak.
Manszúr viszonylagos ismeretlenségből robbant be látványosan a nagypolitikába: bár már 1992 óta alkotmánybíró, mindössze június 30-án nevezték ki a testület élére, amihez még három nap kellett, hogy ha ideiglenesen is, de elfoglalhassa Egyiptom legfőbb politikai méltóságának a tisztét. Az 1945-ben született férfiről ezen kívül keveset tudni. Jogi tanulmányait Kairóban és a francia ENA-n végezte. Június 30-ig az alkotmánybíróság alelnöke volt.
Az alkotmánybíróság és a Muzulmán Testvériség soha nem szívlelte egymást különösebben, így nem véletlen, hogy Sziszi választása Manszúrra esett. Elődjét az alkotmánybíróság élén decemberben biztonsági őröknek kellett kimenteniük a Testvériség feldühödött híveinek a karmaiból, amikor félő volt, hogy a taláros testület feloszlatja a túlságosan konzervatív alkotmányozó gyűlést. Murszi tétova kísérletei ellenére a Muzulmán Testvériség soha nem tudta teljesen a befolyása alá vonni az alkotmánybíróságot, és mindig előszeretettel emlékeztet rá, hogy a tagok egy részét – így Manszúrt is – még Mubarak nevezte ki. Manszúr szerda éjjel kapta meg az első gratulációt, mégpedig a szaúdi királytól, Abdullahtól, aki a legjobbakat kívánta neki „a népakarat teljesítésében”.