Kunduzi "búcsúrakéták" Merkelnek
Merkel és az őt elkísérő Franz Josef Jung védelmi miniszter felkereste a Bundeswehr Mazari-Sarifban lévő főhadiszállását is. Afganisztán északi részén a német hadsereg 3800 katonát állomásoztat. Májustól - az afgán elnökválasztás idejére - Berlin további 600 katonát küld. Merkel ugyanakkor elzárkózik attól, hogy német csapatokat vezényeljenek a déli tartományokban, ahol az amerikai, brit és kanadai egységek véres harcokat vívnak a tálib lázadókkal. Fél évvel a Bundestag-választások előtt a kancellár azért is igyekszik távol tartani a Bundeswehrt a tálibokkal vívott háborútól, mert tudja: a német közvélemény amúgy sem lelkesedik az afganisztáni miszszióért.
Merkel és a német nagykoalíció politikusai a negatív közhangulat miatt is igyekeznek minden alkalommal hangsúlyozni, hogy a Bundeswehr egységei a civil újjáépítésben, német tanácsadók pedig az afgán hadsereg és rendőrség kiképzésében is aktív szerepet játszanak. A mazari-sarifi német bázison az afgán rendőrök két hónapos kiképzést kapnak, majd terepre kerülnek. Kiképzőik arra is figyelnek, hogy a helyi lakosság rokonszenvét azzal is elnyerjék, hogy az iskolák vagy közegészségügyi intézmények működéséhez is segítséget nyújtanak. Jung március közepén az északi térség törzsi vezetőivel találkozva számos "infrastrukturális beruházásra", így például a Kunduz folyó két partját összekötő új híd befejezésére tett ígéretet.
A kancellár mostani észak-afganisztáni villámlátogatása során nem találkozott az afgán elnökkel. A hét végén viszont telefonon beszélt folytatott Hamid Karzaival, s kifejezte erős nemtetszését az új afgán házassági törvény miatt. Karzai időközben leállítatta a Nyugaton nagy felháborodást kiváltó törvényt, amely értelmében a férjnek minden negyedik éjszakán együtt kell hálnia feleségével, s a férj közeledésére az asszonynak pozitívan kell reagálnia. Kabulban fordítási félreértésekkel magyarázták az állítólag a síiták "kedvére" hozott törvényt.