Cáfol a volt magyar diplomata
Úgy látszik ezen a helyzeten semmit sem változtatott, hogy időközben EU- és NATO-szövetségesek lettünk - tette hozzá. A volt diplomata egyébként elismerte, hogy személyét nem először hozzák kapcsolatba a hírszerzéssel. A 90-es évek közepén, amikor a bukaresti Pater Bankot vezette, egyszer már fölkerült az egyik román lap címoldalára, mint feltételezett magyar hírszerző tiszt. Akkor, jogászai tanácsára nem reagált az inszinuációra, ezúttal azonban határozott fellépésre készül az Adevarul ellen. Már csak azért is, mert személyét párhuzamba állítják azzal a bolgár hírszerző tiszttel, aki Ukrajna javára kémkedett Romániában.
Péter László reagált az Adevarul azon sejtetésére is, miszerint gyanús, hogy a volt magyar diplomata tagadja bankfiók-alapítási szándékát. Mint lapunknak elmondta: az Adevarul újságírójának, aki kaputelefonon keresztül próbált vele interjút készíteni, valóban nem fedte fel szándékát, nem is tehette. A román törvények határozottan tiltják, hogy a bankalapítás folyamatában a sajtót bármiről informálják. A Népszabadságnak viszont felfedte, hogy egy orosz magánbank, a Baltyski Bank kelet-közép-európai képviselőjeként megbízatása van arra, hogy Romániában leánybankot alapítson, s az ügy folyamatban van.
Arra a kérdésünkre, hogy az Adevarul cikke vajon nem ezt a bankalapítást akarja-e ellehetetleníteni, Péter László azt felelte: "ezt nem tartom elképzelhetetlennek, de annyi bizonyos, hogy a támadás nem a román bankszakmából érkezett. Ha szándékunk bármilyen érdeket sértett, az csak a szakmán kívül képzelhető el". Tudvalévő, hogy Romániában az idén elnökválasztást tartanak, s ilyenkor egyesek - már-már rutinból - előrántják a magyarkártyát. Most ráadásul egy orosz szállal megspékelve.
A volt magyar diplomata cáfolta azokat a sajtóhíreket is, hogy 1996-ban a Pater Bank, a Budapest Bank román leányvállalatának igazgatói tisztségéből azért kellett volna távoznia, mert másfél millió dolláros hiányt állapítottak meg. Távozásának oka ezzel szemben az volt, hogy a Budapest Bankot privatizálta a General Electric, és az új amerikai tulajdonos nem akarta fenntartani a romániai leánybankot. Hiányt már csak azért sem hagyhatott hátra, mert a Pater Bank még nem is folytatott üzleti tevékenységet, amikor ő távozott.