A spanyol katonák hazamennek Koszovóból

Carme Chacón védelmi miniszter a hét végén megerősítette, hogy Spanyolország nyár végégig tervezi visszavonni Koszovóból mintegy 600 fős katonai kontingensét, amely a KFOR békefenntartó alakulathoz tartozik. Washington és Jaap de Hoop Scheffer NATO-főtitkár is kifogásolta a madridi döntést, mire a spanyol miniszterelnöki hivatal szóvivője ígérte, hogy a kivonulás "rugalmas" lesz a szövetséges erőkkel egyeztetve.

Miguel Angel Moratinos külügyminiszter hétfőn közölte, hogy a kérdést megvitatta Hillary Clintonnal. A madridi diplomácia irányítója a telefonbeszélgetés során elmagyarázta az okokat, a döntés hátterét, amit Clinton megértett.

Az Európai Unió 27 tagállama közül öt, köztük Spanyolország (valamint Románia, Szlovákia, Ciprus és Görögország) nem ismerte el Koszovót, amely tavaly kiáltotta ki egyoldalúan függetlenségét Szerbiától. Madrid esetében ennek belpolitikai megfontolásai vannak: a baszk és a katalán függetlenedési törekvések állnak a háttérben. Moratinos interjújában most elismerte, hogy a kivonást jobban is meg lehetett volna magyarázni partnereiknek.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.