Távirati stílusban
Bagdad ratifikálta az iraki- amerikai megállapodást
Jóváhagyta az iraki parlament csütörtökön az Egyesült Államokkal kötött biztonsági megállapodást, amely szerint az amerikai katonák még három évig az arab országban maradnak. Az Irakban állomásozó, jelenleg mintegy 150 ezer fős amerikai haderő 2009 közepéig visszavonul támaszpontjaira, az iraki hatóságok pedig jelentős hatalmat kapnak az amerikai kontingens hadműveleteinek és mozgásának meghatározásában. (MTI)
Orbán Viktor Londonban tory vezetőkkel tárgyalt
A brit Konzervatív Párt vezetőivel tárgyalt csütörtökön Londonban Orbán Viktor. EU-kérdésekben a Fidesz álláspontjában több a föderalista elem, a torykéban több a kormányközi elem, van tehát különbség, de a Fidesz nem tekinti a brit konzervatívokat Európa-ellenesnek - mondta. A magyar párt szeretne szakmai együttműködést kialakítani a brit féllel a titkosszolgálatok magyarországi újjászervezése ügyében is - nyilatkozta Orbán Viktor. (MTI)
Terrorveszély a New York-i metróban
Az FBI "hihető, de alátámasztatlan" értesülése szerint az al-Kaida egyes tagjai szeptember végén terrortámadást tervezhettek az amerikai Hálaadás ünnep idejére a New York-i metrórendszerben. A belbiztonsági minisztérium azt közölte: a csütörtökön kezdődött, gyakorlatilag négynapos hétvégén megerősítik a védelmet. (Washingtoni tudósítónktól)
EU-Kína-csúcshalasztás: Peking Párizst hibáztatja
Kína Franciaországot tette felelőssé az EU-val tervezett csúcstalálkozójának elhalasztásáért. A francia EU-elnökség szerdán jelentette be, hogy Peking azért halasztotta el a jövő hétfőre Lyonba tervezett EU-Kína csúcstalálkozót - többek között - mert Nicolas Sarkozy francia elnök december 6-án találkozik a dalai lámával a Nobel-békedíjasok lengyelországi konferenciáján. Párizs jelezte: a kínai tiltakozás ellenére a találkozóra, a többi Nobel-békedíjassal egyetemben, sor kerül Gdanskban. Peking a márciusi lhászai zavargások több mint ezer részvevőjét engedte szabadon. (MTI)