A Tetthely nyomozója a Bellevue-palotába készül
Az államfői rezidenciául szolgáló berlini Bellevue-palotáért versengők száma az örökös zsörtölődésével is szimpatikus Ehrlicher felügyelőt 45 Tetthely-epizódban alakító Sodann-nal háromra nőtt. A jelenlegi elnök, a kereszténypártok és a liberálisok támogatását élvező Horst Köhler mellett a szociáldemokraták által jelölt Gesine Schwan indul. Németországban a pártok felett álló, a napi politikába beleszólással nem bíró államfőt egy 1224 fős elektori testület választja, a Szövetségi Gyűlés egyik felét a Bundestag, a másikat a tartományi parlamentek képviselői adják.
Sodann a szászországi Meissenben, munkáscsaládban született. Lipcsei színművészeti főiskolásként diákkabarét rendezett, az NDK-s rezsim az előadást ellenforradalminak és felforgatónak ítélte. Sodannt kizárták a pártból, kilenc hónapot börtönben is ült. A Balpárt számára a Brechtet és Goethet szívesen idéző színész-rendező ezért is fontos, az örök rebellisnek nevezett előadóművész ugyanis igazolja, hogy a demokratikus szocializmust hirdető párt szakított múltjával. A hallei Neues Theater volt intendánsa köztudottan kiáll a nagyobb társadalmi igazságosság mellett, s a "turbókapitalizmust" elítélő felfogásával közel áll a kisemberekhez.
Sodann persze egy hatalmi-politikai játszma szereplője is lett. Oskar Lafontaine, a Balpárt társelnöke a színész indításával a szocdemeknek üzent, egyben bosszút is állt az őt korábban demagógnak nevező Schwanon. Az SPD-nek a 65 éves politológus-professzor sikeréhez a vele egykorú Köhlerrel szemben ugyanis égetően szüksége lenne a Balpárt szavazataira. Lafontaine és Sodann egyelőre élvezi a reflektorfényt, s mindketten függőben hagyják a kérdést, hogy a "felügyelő" mikor és milyen feltételek mellett lépne vissza Schwan javára.