Kőre könnygázzal: a tunisziak tovább tüntetnek
Az éjszakai kijárási tilalom ellenére több tucatnyi tüntető töltötte az éjszakát azon a téren, ahol a kormányhivatal épülete található. A délelőtti incidens rövid ideig tartott, de utána is feszült maradt a helyzet a téren. A szóban forgó tüntetők valószínűleg azokhoz tartoztak, akik vasárnap reggel egy menetben elindultak az ország középső-déli részéből a fővárosba, s hétfő hajnalra megérkeztek oda. A kezdetben néhány száz fős konvoj, a "felszabadítás karavánja" a végére több ezer fősre duzzadt.
Sztrájkba kezdtek hétfőn az ország alsó tagozatos pedagógusai, hogy elérjék a régi hatalom minisztereinek, illetve általában az eddig kormányzó párt tagjainak távozását a politikából. Pedig a zavargások miatti többhetes tanítási szünet után éppen hétfőn nyíltak volna meg újra az iskolák. A tanítók szakszervezetének elnöke közölte, hogy a munkabeszüntetésben a tanítók legalább 90 százaléka vesz részt.
Kézre kerítették az elmenekült államfő, Zin el-Abidin ben Ali egyik tanácsadóját, aki éveken át vasszigorral ellenőrizte a sajtót - jelentette az állami televízió a rendőrségre hivatkozva. Abdel-Vahháb Abdalláhot házi őrizetbe helyezték.
A régi-új miniszterelnök, Mohammed Gannúsi a múlt héten bejelentette visszavonulási szándékát, és televíziós beszédében azt mondta, hogy az átmenet csúcspontját a demokratikus és átlátható választások megtartása jelenti majd. A politikus, aki a január közepén megbuktatott elnök, Zin el-Abidin ben Ali országlása idején is kormányfő volt, azt ígérte, hogy hatályon kívül helyezik az antidemokratikus törvényeket, köztük a választási, valamint a terrorellenes harccal és a sajtóval kapcsolatos jogszabályokat. A Gannúsi vezette kormány túlélése szempontjából kulcsfontosságú hét kezdődött hétfőn.