Klaus is rájött, hogy a Magas-Tátránál van a magyar határ

A cseh elnöktől Brüsszel mellett Budapest felé is futotta egy oldalvágásra a legutóbbi interjúban.

Csehszlovákia húsz évvel ezelőtti kettéválása nem okozott semmiféle katasztrófát. Abban a pillanatban ez volt a legjobb megoldás, amely bizonyos átmeneti veszteségek után mindkét jogutódnak a hasznára vált. Csehország és Szlovákia ma Európa két sikeres és stabil országa – jelentette ki a prágai köztévében (CT) Václav Klaus.

Az elnök abból az alkalomból nyilatkozott, hogy cseh kormányfőként 1992 augusztuságban egyezett meg a brnói Tugendhat-villában szlovák partnerével, Vladimír Meciarral, a szövetségi állam szétválásáról, éspedig népszavazás nélkül.

A cseh államfő a továbbiakban úgy vélekedett, hogy Európa integrációja elhamarkodott és indokolatlanul gyors volt – A részleges leépülés, elsősorban az euróövezet felbomlása a riogatások ellenére sem okozna katasztrófát. Éppen ellenkezőleg, megkönnyebbülést jelentene – fejtette ki az euroszkepticizmusáról elhíresült elnök. Aki leszögezte azt is, hogy a két évtizeddel ezelőtti szlovák-cseh kapcsolatokat nem jellemezte különösebb feszültség, semmiképpen sem voltak olyan szinten, mint a mai, nyugtalanságra okot adó magyar politikai ambíciók. – Nemrég valamilyen konferencián Budapesten jártam, s az egyik esti beszélgetés során megértettem, hogy az átlagos magyar számára az ország északi határai a Magas-Tátránál vannak – jelentette ki tévéinterjújában Klaus.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.