Egyiptom: itt az ellenforradalom?
A legutóbbi összesítés három halottról és 257 sebesültről számolt be.
A rendfenntartó erők szombat hajnalra ellenőrzésük alá vonták a leghevesebb tüntetések helyszínét, a kormány székházának környékét, ahol az éjszakai órákig tartott a rendőrség és a katonai kormányzat menesztését követelők összecsapása.
A reggeli órákban már nyugalom honolt a térségben, a rendőrök szögesdrótkerítést emeltek a kormányépülethez vezető utakon, néhány száz méterre a Tahrír tértől, amely hónapok óta az egyiptomi tiltakozó megmozdulások legfőbb színhelye.
Szemtanúk beszámolója szerint az összetűzéseket az váltotta ki, hogy a rendőrök pénteken őrizetbe vettek egy embert a hetek óta a kormány székháza előtt táborozók közül. A tömeg ezt követően kövekkel dobálta meg a rendfenntartókat, mire azok vízágyúkat vetettek be a tiltakozókkal szemben. Néhány rendőr figyelmeztető lövéseket is leadott, illetve visszadobálta a feléjük hajított köveket. Három gépkocsi és több sátor kigyulladt. A tiltakozók az este folyamán elzárták a Tahrír térre vezető egyik sugárutat is.
Néhány órás viszonylagos nyugalom után szombaton azonban kiújultak az erőszakcselekmények Kairóban.
Kormányzati épületek körzetében a tüntetők köveket és benzines palackokat hajigálnak. A központi Tahrír tér fölött sűrű fekete füstoszlop gomolyog, feltehetően a tüntetők sátrai kaphattak lángra. Egyes tüntetők szerint katonák hatoltak be a térre, hogy kiszorítsák onnan a demonstrálókat. A katonák lezárták a térre vezető utakat is. Egyes beszámolók szerint súlyos összecsapások törtek ki a téren tiltakozók és a rendfenntartók között.
Kamál Ganzúri kormányfő egy sajtóértekezleten annak a véleményének adott hangot, hogy ami most folyik Egyiptomban, már nem forradalom, hanem ellenforradalom. Ezek az emberek a Tahrír téren már korántsem annak a forradalomnak az ifjai, amely elűzte Hoszni Mubarakot a hatalomból.
Ganzúri szerint a népfelkelők közé olyan elemek furakodtak, akik nem Egyiptom javát akarják.