Japánban mégis tovább működhetnek az atomerőművek

A kormány visszakozott: egyes reaktorok üzemben maradnának akár 60 év után is.

Japán máris visszakozott attól a minap bejelentett tervétől, hogy legfeljebb 40 évig engedi működni atomreaktorait, egyes reaktorok ugyanis 60 év után is üzemben maradhatnának.

Fudzsimura Oszamu kormányszóvivő szerdán közölte: a kormány ragaszkodni akar ahhoz, hogy negyven év múltán leállítják a reaktorokat, de e pillanatban nem zárja ki annak lehetőségét, hogy az üzemeltetők kérjék egyes atomerőművek működésének 20 évvel történő meghosszabbítását. Minden reaktor csupán egyszer kaphat üzemidő-hosszabbítási lehetőséget, de ehhez is szigorú biztonsági követelményeknek kell megfelelnie - tette hozzá a szóvivő.

A japán közvéleményt aggasztja a reaktorok kora, ugyanis a tavaly márciusi földrengésben és az azt követő szökőárban megrongálódott fukusimai atomerőmű három reaktora is az 1960-as évek végén épült. Japán 54 reaktora közül számos már közel van a 40 éves korhoz.

Japánban a katasztrófáig nem korlátozták a reaktorok üzemben tartásának idejét.

A mihamai atomerőmű Japánban
RNPS IMAGES OF THE YEAR 2011 - A man jumps into the sea near Kansai Electric Power Company's Mihama nuclear power plant in the town of Mihama, Fukui prefecture, July 2, 2011. REUTERS/Issei Kato (JAPAN - Tags: ENERGY SOCIETY)
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.