Irán új műholdat gyártott
Az új műholdak tovább fokozzák az iráni űrprogrammal kapcsolatos nyugati aggodalmakat, mert az űrtechnika fejlődése elősegítheti a majdani iráni atomfegyverek célba juttatásához szükséges ballisztikus rakéták kifejlesztését. A műholdindításra használható rakétatechnika ugyanis egyben azt is jelenti, hogy az ázsiai ország elvileg a Föld bármely pontját elérheti ballisztikus fegyverekkel. Az állami televízió szerint kutató jellegű műholdakról van szó, de egyéb részletet nem közölt a szatellitok rendeltetéséről.
Ahmadinezsád az ünnepségen közölte, hogy Irán újabb műholdindításokra készül. Ezek időpontját azonban nem jelölte meg. Irán saját hordozórakétával, saját területéről az első műholdját, az Omidot (Remény) 2009. február 2-án bocsátotta fel a világűrbe és állította Föld körüli pályára. Mohammad Ali Dzsafari, az iráni Forradalmi Gárda parancsnoka ugyancsak hétfőn jelentette be, hogy az ázsiai ország megkezdte azoknak a ballisztikus rakétáinak a sorozatgyártását, amelyek az ellenség számára láthatatlanok, és tengeri célpontok megsemmisítésre alkalmasak.
Az IRNA hivatalos hírügynökség jelentése szerint Dzsafari azt is hozzátette, hogy az egyik rakéta indításáról készült filmet a tömegtájékoztatási eszközök rendelkezésére bocsátják. Iránnak már jelentősnek mondható arzenálja van kis és közepes hatótávolságú rakétákból, amelyek közül néhány elvileg képes csapást mérni Izraelre, illetve a Perzsa-öbölben és a Közép-Keleten állomásozó amerikai katonai támaszpontokra.