Indiának sikerült, ami Észak-Koreának nem
India csütörtökön sikeresen kilőtte nagy hatótávolságú rakétáját. A rakéta képes elérni Kínát, Pekinget és Sanghajt, valamint Európát is. A rakéta ötventonnás, 17,5 méter hosszú és két méter átmérőjű, hatótávolsága ötezer kilométer, és egytonnás atomtöltettel szerelhető fel. Pályáját a legkorszerűbb felszereléssel követik nyomon, eddig állítólag minden rendben van. A kilövést eredetileg szerdára tervezték, de az időjárás miatt el kellett halasztani.
India az Agni–V típusú rakéta kilövésével el akarja érni, hogy India igazi ázsiai nagyhatalom legyen, és egyben korlátozni akarja Kína fölényét a régióban. – A kilövés mérföldkövet jelent India biztonságának védelmében – mondta Manmohan Singh miniszterelnök. Azonban Kína még mindig előrébb tart a fegyverkezési versenyben, mint India, mert interkontinentális rakétáival bármilyen célpontot képes elérni Indiában.
India ezennel belépett azon országok közé, akiknek atomtöltet hordozására alkalmas interkontinentális ballisztikus rakétájuk van. Ilyen fegyvere eddig csak az Egyesült Államoknak, Kínának, Oroszországnak, Franciaországnak és Nagy-Britanniának volt.
India 1974-ben hajtott végre először kísérleti föld alatti atomrobbantást, majd 1998-ban két alkalommal megismételte a kísérletet.