India szerint inkább Kína fenyegeti, mint Pakisztán
Noha a kínai hadsereg létszámra háromszor akkora a hivatalos adatok szerint, mint a pakisztáni, az indiai marsall kifejtette: elsősorban az aggasztó, hogy nem rendelkeznek megbízható értesülésekkel a kínai haderőről.
"Nagyon keveset tudunk Kína jelenlegi képességeiről; a harci erejéről, illetve, hogy mennyire professzionális a hadereje" - mondta Fali Homi Major a Hindustan Times című napilapnak.
A földkerekség két legnépesebb országa 1962-ben rövid, de heves háborút vívott egymással a Himalája hegységben húzódó, 3500 kilométer hosszú közös határ miatt. Újdelhi és Peking ma is kölcsönösen azzal vádolja egymást, hogy a másik jókora olyan - lakatlan - területet tart megszállva, amely őt illetné.
Noha a két ázsiai ország aláírt egy megállapodást, hogy megőrzik a "békét és nyugalmat" a vitatott határszakasz mentén, és politikai megoldást találnak a nézeteltérésre, eddig nem nagyon történt előrelépés az ügyben, igaz, közben jelentős fejlődésnek indultak az indiai-kínai üzleti kapcsolatok.
Kína az északkelet-indiai Arunácsal Prades államot követeli magáénak - mindenekelőtt annak egy buddhista beékelődését, Tavangot -, míg India Kasmír kínai részére tart igényt.