Hét évre ítélték Egyiptomban az al-Dzsazíra újságíróit
Az ügy, ami sokak szerint nem szól másról, mint a sajtó- és szólásszabadság sárba tiprásáról, óriási nemzetközi felháborodást keltett. A kritikus hangok szerint politikai döntés született, az újságírók csak a munkájukat próbálták végezni. Ezt támasztják alá a bíróságon bizonyítékként bemutatott videók is, amelyeknek kevés, vagy semmi köze nem volt az egyiptomi belpolitikához: az egyik egy lovakról, a másik Szomáliáról, a harmadik egy kenyai sajtótájékoztatóról, a negyedik pedig egy, az ausztrál énekes-dalszövegíróról, Gotyéről szóló műsor volt.
Tony Abbott ausztrál miniszterelnök is felszólalt az ügyben, arra kérve Abdel Fattah al-Sziszi egyiptomi elnököt, hogy engedjék szabadon az ausztrál állampolgársággal rendelkező Grestét, aki korábban a BBC tudósítójaként is dolgozott.
A Guardian szerint úgy próbálják beállítani az újságírókat, mint akik részt vettek a Muzulmán Testvériség, Egyiptom hírnevének besározására irányuló tervében. Helyszíni források szerint az egyiptomi média az ország ellenségeiként kezeli az újságírókat, akiknek kijár a jogos büntetés. Mohamed Murszi korábbi elnök tavaly júliusi elűzése óta az egyiptomi vezetés hadjáratot indított a szervezet, és annak támogatói ellen.