Hatalmi csiki-csuki Egyiptomban
A törvényhozást a választások alkotmányellenességére hivatkozva oszlatták fel, ám Mohamed Morszi, az új, iszlamista államfő megkísérelte helyreállítani a szintén iszlamista irányítású parlamentet. A rövid ülést követően több száz tüntető jelent meg a kairói közigazgatási bíróság előtt, ahol a Morszi lépésével szembeni 25 beadványt tárgyalnak.
A rohamrendőrökkel farkasszemet néző tömeget az elnök hívei alkották, akik azonban békésen feloszlottak, miután kiderült: a keresetekkel kapcsolatos döntést elhalasztották egy héttel. A parlamenti ülésen a képviselők megosztottak voltak. Az iszlamista Abdulszalam Basandi, a Szabadság és Igazság Párt képviselője szerint az elnöki rendelet törvényhozási vákuumot töltött ki az országban. Fathi Deszuki, demokrata párti politikus viszont úgy látja, az válságot teremtett, és „óriási hatalmi harcnak vagyunk a szemtanúi”.
Eközben az ország politikai életét nagyban meghatározó Muzulmán Testvériség egymilliós tüntetésre szólított fel Morszi lépésének támogatására. – Az elmúlt napokban azt láthattuk: sok munka áll még Egyiptom előtt, hogy mederben tartsa ezt az átmenetet. A demokrácia valójában azt jelenti: felhatalmazzuk az állampolgárokat, hogy meghatározzák országuk irányvonalát – közölte Hillary Clinton amerikai külügyminiszter, aki a hét második felében készül Kairóba.