Harmincmillió ember él rabszolgaként a világon

A legtöbb – tizennégymillió – Indiában, de ami az arányokat illeti, Mauritánia vezet. Ott az országlakók négy százaléka nem szabad ember.

Harmincmillió ember él rabszolgaként a világon – hozta nyilvánosságra az éves jelentését csütörtökön a Walk Free Foundation. Az ausztrál emberi jogi szervezet felmérése szerint ebből a harmincmillió rabszolgából a legtöbb – tizennégymillió – Indiában, de ami az arányokat illeti, Mauritánia vezet, ahol az országlakók négy százaléka nem szabad ember. Hárommillió rabszolgasorban élő emberrel Kína a második a tízes listán India mögött, Pakisztán több mint kétmillióval a harmadik, Nigéria hétszázezerrel a negyedik. Az első tízbe befért egy európai ország, Oroszország is, ahol a jelentés szerint 516 ezer ember él rabszolgákat idéző körülmények között. Ami az arányokat illeti, Mauritánia után Haiti áll a második helyen.

Nick Grono WFF-vezérigazgató szerint az érintett országok kormánya nem szívesen hallja meg, amit az alapítványa mondani akar. A dokumentumban szereplő harmincmillió egyébként egyharmaddal több, mint amennyire a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) korábban becsülte a világon élő rabszolgák számát. Ez azért lehet így – állítja Grono –, mert a WFF rabszolgának vette a kényszermunkára ítélt embereket és az embercsempészet áldozatait is. Ennek kapcsán a jelentés egyik védnöke, Hillary Clinton volt amerikai külügyminiszter az AP hírügynökségnek azt mondta, a dokumentum ugyan nem tökéletes, de kezdésnek jó. Clinton cselekvésre szólította fel a világ politikai vezetőit a tömegeket rabszolgasorba taszító bűncselekmények ellen.

Kínzás nyomai egy etióp menekült hátán. Alábecsülik a rabszolgák számát
An Ethiopian migrant shows torture wounds he received from traffickers as he waits to be repatriated at a transit center in the western Yemeni town of Haradh, on the border with Saudi Arabia March 16, 2012. Some 12,000 migrants, mostly from the Horn of Africa, are stranded in Haradh, which they use as a stepping stone to reach Saudi Arabia, according to the International Organization for Migration (IOM). Last week, local media reported atrocities committed against migrants by trafficking gangs which kidnap migrants for ransom from their families in the Gulf Arab states. REUTERS/Khaled Abdullah (YEMEN - Tags: CRIME LAW SOCIETY IMMIGRATION CIVIL UNREST)
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.