Halálos robbanás egy indiai tengeralattjárón
Azt még vizsgálják, mi okozta a balesetet, amely alig néhány nappal az után történt, hogy vízre bocsátották India első saját gyártmányú repülőgép-hordozóját. Egyes feltételezések szerint akkor következett be hidrogénrobbantás, amikor feltöltötték a hajó akkumulátorait, mások arra gyanakodnak, hogy egy rakéta vagy torpedó robbanhatott fel, sőt a szabotázs, a terrorakció lehetőségét sem zárják ki.
A 73 méter hosszú és 2300 tonna vízkiszorítású Sindhurakshak egyike annak a tíz orosz gyártmányú tengeralattjárónak, amelyet 1986-2000 között Moszkvától vásárolt Újdelhi. 1997-ben állították hadrendbe, és a közelmúltban esett át átfogó felújításon az észak-oroszországi Szeverodvinszkben. Új rakétákat kapott, korszerűsítették a hűtését, külföldi, egyebek közt indiai fejlesztésű berendezéseket, például új navigációs és telekommunikációs rendszert szereltek bele. A több mint kétéves felújítás után, az idén áprilisban érkezett vissza Mumbaiba.
A moszkvai sajtó jelentései szerint az indiai haditengerészet képviselői gond nélkül átvették a hajót, miután kisebb kifogásaikat orvosolták az orosz szakemberek. Amikor a robbanás bekövetkezett, már tengeri őrjáratra készítették fel a Sindhurakshakot. A tragédia okainak feltárásához felajánlotta segítségét a felújítást végző orosz cég is, amelynek képviselői még ott voltak a kikötőben, de nem sérültek meg, amikor a szerencsétlenség történt.