Gyilkosságban való bűnrészességgel vádolják Timosenkót
„Elegendő alapunk van arra, hogy vádat emeljünk ellene" – állította Kuzmin, hozzátéve, hogy a német orvosok nyolc hét nyugalmat írtak elő a harkivi börtönkórházban ápolt Julija Timosenkónak – ez az időszak körülbelül szeptember második feléig tart –, ezért a főügyészség még kivár. „Amint az orvosok megengedik, akkor azonnal megyünk hozzá a vádemeléssel. Erre nálunk minden készen áll" – jelentette ki a helyettes főügyész. Kifejtette, hogy a bérgyilkosságot megrendelők és finanszírozók felkutatására korábban kezdett ügyészségi nyomozás eredményei alapján indítanak eljárást Timosenko ellen bűnrészesség vádjával.
Kuzmin hozzáfűzte, hogy a Scserbany-gyilkosság idején az ukrán miniszterelnöki tisztet betöltő, jelenleg az Egyesült Államokban zsarolásért és pénzmosásért elítélt és börtönben is ülő Pavlo Lazarenkót is ki kívánja hallgatni a főügyészség az ügyben. Ebbe maga Lazarenko már beleegyezett, már csak az amerikai hivatalos szervek engedélyére várnak.
Jevheny Scserbanyt, feleségét és egyik munkatársát 1996. március 3-án a donyecki repülőtéren lőtték agyon. Kuzmin szerint a Timosenko és Lazarenko által ellenőrzött cégek utalták át a pénzt Scserbany gyilkosainak.
Kuzmin elmondta, hogy Leonyid Kucsma volt ukrán államfő ellen a Gongadze-gyilkosság ügyében készül a főügyészség új eljárást indítani.
A főügyészség 2011 márciusában indított büntetőjogi vizsgálatot Kucsma ellen hivatali hatalommal és szolgálati jogkörrel való visszaélés miatt, ami az újságíró meggyilkolásához vezetett, ám a bíróság 2012. január 25-én jogerősen kimondta, hogy a büntetőeljárás az exállamfő ellen törvénytelen volt. Kuzmin szavai szerint a főügyészségnek most van lehetősége arra, hogy tovább dolgozzon az ügyön, és kellően megalapozzon egy új eljárást Kucsma ellen.