Gyerekházassággal küzdenek az éhség ellen Nigerben
Balki Souley tizenkét éves volt, mikor férjhez adták. Tizennégy éves korában szülte első gyerekét, aki azonnal meghalt, a fiatal lány pedig olyan gyenge volt, hogy pár nappal később ő is belehalt a szülésbe. A lány rokonai szerint néha nem tudtak enni semmit, ha volt "felesleg" azt Balkinak adták. A lány családja megjegyezte azt is, természetes, hogy a kislány gyereket várt, más ilyen korban már kétszer is szült.
A kórházban dolgozó orvos szerint az alultáplált anyák és újszülöttjeik száma egyre nő. Ezek közül kevesen élik túl a szülést, a gyerekek és még szintén kiskorú anyáik le vannak gyengülve, megfelelő egészségügyi ellátást pedig nem tudnak nekik biztosítani.
A The Washington Times riportja szerint Nigerben a világon a legnagyobb a gyerekként férjhez adott lányok aránya. Ez azt jelenti, hogy kettőből egy lányt már tizenöt éves kora előtt férjhez adnak, de nem ritka, hogy már hétéveseket is kiházasítanak. A szociális munkások szerint az éhínség sújtotta afrikai országban így próbálnak meg küzdeni a családok a szegénység ellen. A lányok családjának ugyanis hozományként állatok és pénz is jár, a menyasszonyokat egyfajta fizetőeszközként használják.
A korai kiházasítás mögött nemcsak a szegénység, hanem több évszázados hagyomány is áll. A kormány megpróbálta visszaszorítani a gyerekházasságokat, és törvénytelennek nyilvánította a 15 éves kor előtti házasságkötést. Néhány szülőt megbüntettek és bebörtönöztek, viszont a távoli falvakban nehezen lehet érvényesíteni a jogszabályokat. Ráadásul ebben a kultúrában értéknek számít a gyerek, mivel tud segíteni a földeken és a ház körül. A fiatal anyák így nem tehetnek mást, gyereket szülnek.
Az élelmiszerhiány és a gyakori gyerekhalálozás ellenére Niger népessége nő a világon a leggyorsabban. Itt egy nőnek átlagosan több mint hét gyereke van, a lakosság nagyon fiatal, fele tizenöt éven aluli. A jelenleg 17 milliós ország lakossága az előrejelzések alapján 2050-ra 59 millióra nő majd.