Fesztivál lett a hongkongi tüntetésekből
A kormányzati és üzleti negyedben tüntetők már sátrakat vertek a felhőkarcolók között. Több százan aludtak az utcákon, de voltak olyanok is, akik gitárt ragadtak a beszédek között, vagy csak olvastak és kártyáztak. A tüntető diákok alkalmi tantermeket hoztak létre.
Persze nem mindenki érzi a fesztiválhangulatot a környéken. Az építőmunkások és sofőrök szakszervezete felszólította a demonstrálókat, hogy szüntessék be akciójukat, és bontsák le az utakon építette barikádokat. A taxisofőrök szerint a demokrácia fontos, de az emberek életkörülményei és munkájuk még fontosabb.
Ami Leungot illeti, a kormányzó körül a héten kitört egy nagy botrány. Az ausztrál Fairfax Media számolt be arról, hogy egy energetikai cég, az UGL Ltd. összesen 6,4 millió dollárt fizetett ki neki 2012 és 2013 között egy beszerzéssel kapcsolatban. Az üzletet a DTZ Holdings ingatlan-tanácsadó vállalattal bonyolították le, amelynek a jelenlegi hongkongi kormányzó volt a távol-keleti igazgatója. Leung hivatala tagadta a nagy összegű kifizetést. A kormányzó politikai ellenfelei teljes és nyilvános magyarázatot várnak az üggyel kapcsolatban.
A Reuters szerint Peking egyre nyugtalanabb a városállamban zajló demonstráció miatt. A kínai kormányzat újra közölte, hogy csak azok a jelöltek indulhatnak a különleges igazgatási terület vezetői tisztségéért, akiket jelölőbizottság a teljes választókorú lakosság véleményét figyelembe véve kiválaszt.
Hongkongban azért robbantak ki diáktüntetések szeptember 22-én, mert a pekingi kormány bejelentette, 2017-ben választásokat tartanak a különleges igazgatási területen, de a jelölteket a voksolást megelőzően a kínai kormányzatnak is jóvá kell hagynia. A demonstrálók teljesen szabad választásokat követelnek a területen, és a jelenlegi kormányzó lemondását akarják a zavargásokban tapasztalt túlzott rendőri és kormányzati fellépés miatt.