Fegyverpárti szenátor Hillary Clinton székében

Mély felzúdulást keltett a Demokrata Párton belül a külügyminiszterré avanzsált Hillary Clinton utódjának személye a washingtoni szenátusban. A testület legfiatalabb tagja demokrata létére makulátlan bizonyítvánnyal rendelkezik, ami a szabad fegyvertartás támogatását illeti.

Mély felzúdulást keltett demokrata körökben David Paterson New York-i kormányzó jelöltje Hillary Clinton helyére a washingtoni szenátusban. A New York-i kormányzó még a pódiumra sem lépett, hogy bejelentse Kirsten Gillibrand lesz az állam új szenátora, Carolyn McCarthy Long Island-i szenátor bejelentette, jövőre megméretésre hívja ki Clinton örökösét – vagy talál valakit, aki megteszi helyette.

Kirsten Gillibrand
Kirsten Gillibrand

„Nem hiszem, hogy valaki, akit a Nemzeti Fegyverszövetség (NRA) ilyen nagyra értékel, szenátori székben a helye” – támadt rá McCarthy Gillibrandra, aki eddig makulátlan törvényhozási teljesítményt nyújtott, ami az NRA érdeke szerinti szavazásokat illeti – egyszer sem szállt szembe a fegyverlobbival.

Michael Bloomberg New York-i főpolgármester hallhatóan csak húzódozva biztosította támogatásáról Gillibrandet, aki második kongresszusi mandátumát hagyja el a szenátusért, amelynek 42 évesen ő a legfiatalabb tagja. „Meglehetős nézetkülönbségek feszülnek köztem és az új szenátor kongresszusi politikájának egyik vonatkozása, – az illegális fegyvertartás – között” – szögezte le Bloomberg, az új szenátor szemére hányva, hogy tevékeny ellenzett minden erőfeszítést az illegális fegyvertartás korlátozására.

Sajtótájékoztatóján Gillibrand érezhetően szerette volna kiengesztelni az ellenkezési hullámot, és lerótta tiszteletét mindazok előtt, akik „a fegyveres erőszak ellen, gyermekeink biztonságáért küzdenek.” Hozzáfűzte, munkájukban ő is szívesen részt vesz.

Ez szakértők szerint már csak azért is valószínű, mert Gillibrand a szenátusban egész New York államot, és nem csak az állam egyik 80 ezer regisztrált republikánussal rendelkező megyéjét képviseli.

A belső törésvonalak felszínre kerüléséért a demokraták egyébként Patersonra mutogatnak bűnbakként. Az egy éve szexbotránya miatt távozni kényszerült Eliot Spitzer utódjának azóta is fejvesztve kellett kapkodnia a gazdasági válságmenedzsment, az elnökválasztási roham és a nyögvenyelős szenátorjelölési folyamat között – a szenátori szék várományosának kikiáltott Caroline Kennedy az utolsó pillanatban lépett vissza.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.