Észak-Korea elindított még két ballisztikus rakétát
Dél-koreai közlések szerint a rakétakísérlet többé-kevésbé kudarcot vallott, a két Rodong ugyanis mindössze 650kilométert repült, mielőtt a halak nagy örömére becsapódott volna a tengerbe. A rakéták tényleges hatótávolsága 1300 kilométer. Kim Min Szeok, a dél-koreai védelmi minisztérium szóvivője provokációként elítélte a rakétakísérlete. A hatályban lévő ENSZ-határozatok tiltják, hogy Észak-Korea ballisztikus rakétatechnológiával kísérletezzen.
A két Rodong elindítását az észak-koreaiak azokra a pillanatokra időzítették, amikor Park Gün Hje dél-koreai elnök asszony éppen tárgyalóasztalhoz ült Barack Obamával és Abe Sindzó japán miniszterelnökkel a a Hágában 53 ország részvételével zajló atomcsúcs margóján. A koreai és a japán politikusnak ez volt az első találkozója azóta, hogy Abe 2012 decemberében hivatalba lépett. Obama feszültséget enyhíteni ült le velük, Tokió és Szöul viszonya ugyanis meglehetősen feszült, amiért az Abe-kormány az eddigieknél kevésbé apologetikus hangvételű tankönyveket akar megíratni az 1910 és 1945 közötti japán gyarmati uralomról.
A rakétakísérlet időzítése másrészt fricska is. Négy éve ezen a napon történt ugyanis, hogy valószínűleg az észak-koreaiak elsüllyesztettek egy dél-koreai hadihajót, a Csonant, amely 46 embert rántott magával a hullámsírba.
Mindeközben Szöulban több tüntetést is tartottak. Ez egyiket Észak-Korea ellen, a másikon viszont az Egyesült Államokat kritizálták, amiért a régióban zajló közös amerikai–dél-koreai hadgyakorlat megakadályozza a két Korea közeledését. A hadgyakorlat elleni erődemonstrációként márciusban Észak-Korea már közel száz rövid hatótávolságú rakétával végzett kísérletet.