Először nő a NYT élén
160 éves története során ezzel először áll majd női főszerkesztő a visszafogott megjelenése miatt Szürke Hölgynek is nevezett lap élén. A 62 éves Keller, akinek vezetésével a lap az elmúlt nyolc évben rendezte sorait Jayson Blair világraszóló plágiumbotránya után, marad a Times-nál. Keller egyszerűen azzal magyarázta visszavonulását: eljött az ideje a váltásnak, és így is többet állt az élen, mint bárki a legutóbbi három elődje közül.
Abramson tizennégy éve dolgozik a lapnál, volt a Times washingtoni irodavezetője is. Az Advertising Age médiaszaklapnak nyilatkozva fontos áttörésnek nevezte, hogy személyében először irányíthatja nő a szerkesztőséget. Ugyanakkor nem példátlan az amerikai sajtó háza táján, hogy nem férfié lesz a főszerkesztői szék. Tina Brown, aki korábban a New Yorker hetilap élén állt, a Newsweek hírmagazint irányítja. A zsidó tematikájú Jewish Journal most a világon a legtöbb hatalommal bíró zsidó nőnek nevezte Abramsont, általában pedig a második legbefolyásosabb hölgynek Hillary Clinton amerikai külügyminiszter után. De megemlíti: a New York-i családban, ahol Jill Abramson felnőtt, a vallást történetesen épp a New York Times pótolta a leendő főszerkesztőnő szavai szerint.
A mintegy 880 ezres napi példányszámmal büszkélkedő Times-t sem kerülte el a 2008-ban kezdődött gazdasági visszaesés és a média általános válsága sem. Elbocsátási hullámokkal, hirdetési bevételkieséssel kellett megküzdenie. Keller keményen összezördült az "új médiával", azt állítva például: amit Szomáliában kalózkodásnak hívnak, az az új médiában üzleti modell. A folyamatos szerkezetváltást szem előtt tartva Abramson az elmúlt fél évet az online média világába merülve töltötte. Igyekezett csak az interneten olvasni a híreket, és azt találta: reggel fél hétre korábban még konkurenciának sem számító hírportálok körözik le a kissé még álmos Times-t, friss, aktuális cikkeikkel.