Eljárást indítottak DSK ellen prostitúció miatt
Eljárást indítottak hétfő este Lille-ben Dominique Strauss-Kahn (DSK), a Nemzetközi Valutaalap (IMF) volt vezérigazgatója ellen. Azt feltételezik, hogy DSK-nak köze volt egy prostitúciós hálózathoz, amely örömlányokat szolgáltatott szexpartikhoz. A lányokat főleg Belgiumból hozták, és francia luxushotelekben kellett szórakoztatniuk a VIP vendégeket. Strauss-Kahnt az úgynevezett Carlton-ügyben február 21-22-én hallgatták ki először Lille városában üzletszerű kéjelgés elősegítésében való bűnrészesség és hűtlen kezelés bűntette miatt. Az ügyet arról a hotelről nevezték el, ahol több orgiát is tartottak. A szexpartikon való részvételét DSK már korábban beismerte, állítása szerint azt azonban nem tudta, hogy a partikon részt vevő hölgyek prostituáltak voltak.
A hatóságok azt is vizsgálják, hogy DSK üzleti érdekeltségei összefonódtak-e a prostitúciós hálózattal. Az ügyben eddig nyolc személyt helyeztek vizsgálat alá, egyikőjük egy magas rangú katonatiszt. Ha az ügyben DSK-t bíróság elé állítják, és bűnösnek ítélik, akkor akár húsz év börtönbüntetést is kaphat. A BBC tudósítója szerint a hétfői nyolcórás kihallgatás egyébként meglepetés volt, és nem világos, hogy DSK-nak miért kellett előbb megjelennie a kitűzött időpontnál.
A lille-i ügyészi hivatal közölte, hogy Strauss-Kahn 100 ezer euró óvadék ellenében szabadlábon maradhat, de nem léphet kapcsolatba tanúkkal, a sajtóval és senkivel, aki a bűnügyben valamilyen módon érintett. DSK ügyvédje, Richard Malka, az ügyészség előtt újságíróknak nyilatkozva elmondta: védence ártatlannak vallja magát. – Állítása szerint nem tud arról, hogy bármikor prostituálttal találkozott volna. Viszonyt kialakítani egy konzumhölggyel nem bűncselekmény, magánügy és törvényes nagykorú emberek között – tette hozzá. Ez ugyan igaz, viszont DSK-t alapos vizsgálat alá vethetik, ha kiderül, hogy a prostituáltakat cégeinek pénzalapjából fizette ki.
A DSK elleni New York-i büntetőeljárást – egy szállodai szobaasszony állítólagos megerőszakolása miatt –beszüntették, az áldozat szavahihetőségét övező kétségek miatt. A nő azonban kártérítést követelve polgári pert indított a volt IMF-vezér ellen.