Itallal és bikinivel csalogatnak az iszlamisták

Egyiptom visszavárja a bikinis turistákat, és inni is lehet – a turisztikai miniszter ezzel a stratégiával lehelne új életet a forradalom óta halódó iparágba.

Itallal és szabad bikiniviselési lehetőséggel várja vissza a nyugati turistákat Egyiptom, amelynek turisztikai minisztere, Hisam Zazou vasárnap tett ambiciózus bejelentést arról, hogy a közel-keleti ország idén húsz százalékkal több turistát akar vendégül látni, mint tavaly. „Szívesen látjuk a bikiniket, és igen, Egyiptomban még mindig szolgálnak fel italt” – csalogatta Zazou egy dubaji sajtótájékoztatón azokat a turistákat, akik a forradalom és amiatt maradtak el, hogy Hoszni Mubarak elnök és rezsimje bukása után Mohamed Murszi jelenlegi államfővel az élen a Muzulmán Testvériség iszlamista konzervatívjai emelkedtek hatalomra.

A kairói kormányban Zazou azoknak a ritka független minisztereknek az egyike, akinek nincs köze az iszlamista pártokhoz, így a Muzulmán Testvériség politikai szárnyához, a Murszi-féle Szabadság és Igazsághoz (FJP) sem. „Tárgyaltunk a szalafistákkal, és próbáltuk megértetni velük, milyen jelentősége van a turizmusnak. Aki nem érti, az nem a vezetés nevében beszél” – magyarázta Zazou, mi áll a bikinikről és az italról szóló bejelentés hátterében.

Egyiptom nagy bevételeket veszített a forradalommal: amíg 2010-ben a 14,7 millió külföldi látogató 12,5 milliárd dollárt hagyott a közel-keleti országban, a forradalom évében a turisták száma és a bevétel is harmadával csökkent, 9,8 millióra, illetve 8,8 milliárd dollárra. Tavaly valamelyest javult a helyzet, a 11,5 millió turista tízmillió dollár körüli összeget hagyott maga mögött. Zazou szerint ezeket a számokat idén húsz százalékkal akarják feltornászni, 2002-re pedig harmincmillió turistával és huszonötmilliárd dollárral számolnak. Ez utóbbiban segíthet, hogy Kairó új piacok felé is nyit, például azután, hogy 34 év után újra felvette Iránnal a diplomáciai kapcsolatokat. Nem mintha ez a nyitás túlságosan tetszene azoknak az iszlamistáknak, akik azt mondják, Teherán csak a síitizmus terjesztésére használja fel az újbóli kapcsolatfelvételt. E tiltakozás miatt áprilisban az Iránból érkező összes kereskedelmi repülőjáratot törölték.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.