Egy szívtipró, avagy Kim Dzsong Un másik élete
Kínában nem értik igazán a viccet, legalábbis komolyan veszik, ha Amerikában a legszexisebb férfiként mutatják be Kim Dzsong Un észak-koreai vezetőt. A Kínai Kommunista Párt központi lapja, a Renmin Ribao internetes kiadásának nemzetközi rovatában egy napig hírként tálalta – ráadásul több mint ötven fotóval illusztrálta is – a The Onion szatirikus amerikai portál írását a „szívdöglesztőnek” nevezett diktátorról. Az álhírportáltól a Renmin Ribao szó szerint átvette, hogy „elragadóan csinos kerek arcával, fiatalos bájával és zömök alakjával ez a phenjani szívtipró minden nő megtestesült álma”. Ahogy azt is, hogy az ifjú Kim „a hatalom kisugárzásával van megáldva, amely elrejti a külvilág elől meghitt lényét”. Idéztek egy Marissa Blake-Zweiber nevű stílusszakértőt is, aki szerint Kim „rendelkezik azzal a ritka képességgel, hogy egyesíti magában a szeretetreméltóságot a macsó kisugárzással.
Az AP utánajárt, hogy a pártlap miként követhette el ezt a bakit, komolyan véve a The Onion eredetileg érezhető gúnnyal megírt cikkét. A cikket először a hongkongi média vette át, de jelezte, hogy egy szatirikus hírportálról van szó. Nem sokkal később a nanjingi állami Yangtse.com portál közölte az anyagot, az viszont arra, hogy álhírről van szó, már nem utalt. Öt nappal később a pekingi Guangming Daily közölte Kim túláradó jelzőkben bővelkedő méltatását. A kör kedden zárult be, ekkor került fel a cikk a pártlap internetes oldalára, megfejelve 55 fotóval az észak-koreai vezetőről. A képek között volt olyan is, amely lovaglás közben, tábornokok társaságában ábrázolta a húszas évei végén járó, korpulens fiatalembert.
Ezt észrevéve a The Onion – az amerikai Hírcsárda – eredeti írásához odalinkelte a pártlapot, azt ajánlva olvasóinak, hogy a szexi Kim fényképeihez klikkeljenek az álhírportál „kommunista leányvállalatához”. Szerdán már nem volt megtalálható sem az írás, sem a fotósorozat a Renmin Ribao internetes oldalán. Szakértők szerint ilyen baki azért fordulhat elő, mert a Kínában bevett sajtógyakorlat szerint szó szerint lehet írásokat mástól átvenni fizetés vagy engedély nélkül, ha megemlítik a forrást.