Kína győzne egy kiberháborúban
A jelentést az Amerikai-kínai Gazdasági és Biztonsági Ellenőrző Bizottság ülésén ismertették. A bizottságot még 2000-ben hozták létre azért, hogy monitorozza, a Kínával folytatott kereskedelmi ügyleteknek milyen nemzetbiztossági kockázatai vannak.
A dokumentum szerint Kína egyre nagyobb erőkkel készül egy "információs háborúra", ez abból is látszik, hogy hatalmas fejlődést ért el az információs technológia fejlesztésében, ráadásul nagy infokommunikációs cégekkel is szoros kapcsolatot alakított ki.
A jelentés arra is kitér, hogy a külföldi tulajdonosokkal is rendelkező nagy telekommunikációs cégek jelentős mennyiségű eszközt adtak a Kínai Népi Felszabadító Hadseregnek, amely a jelentés szerint a sikeres háború kulcsának az információs technológiát tartja.
Egy kibertámadás során nehézséget okozna az is, hogy nehezen lehet azonosítani, ki volt az elkövető, így az amerikai hadsereg is csak megkésve tudna reagálni.
-A számítógépes hálózat elleni műveletek a Kínai Népi Felszabadító Hadsereg egyik alapvető eszközévé váltak. Ezzel rengeteg információt begyűjtenek, amelyeket egy későbbi konfliktus során nagy sikerrel használhatnak majd fel – vonja le a következtetést a jelentés.