Edzés közben támadták meg a futballistákat
Az állami Sana hírügynökség szerint „terroristák” voltak az elkövetők – ahogy Bassár el-Aszad elnök rezsimje hagyományosan emlegeti a kormányellenes lázadókat. Az al-Vatba homszi csapat, vendégként játszani érkezett a szír fővárosba, az edzés színhelyéül szolgáló stadion, a Tishrin elleni támadást egy nappal azután hajtották végre, hogy felkelők aknavetővel Aszad rezidenciáját vették célba, és két lövedék be is csapódott valahol az elnöki palota közelében. Ennek az akciónak az esetleges sérültjeiről nem számoltak be a hatóságok, de az anyagi kár jelentős. ENSZ-becslések szerint Szíriában már 23 hónapja tartó felkelésnek mintegy 70 ezer halálos áldozata volt. Damaszkuszban csak kedden ötvenen, Aleppóban pedig húszan haltak meg a harcok során. Aleppóban – amely Szíria második legnagyobb városa és az ország kereskedelmi központja – a hadsereg Scud típusú rakétákkal lőtt egy ellenzéki fennhatóság alatt álló lakónegyedet – írta a Reuters.
Ezzel párhuzamosan Libanonban egy katonai törvényszék vizsgálóbírója halálbüntetést kért Michel Samaha volt tájékoztatási és turisztikai miniszterre. A vád szerint a Szíria-párti politikus Ali Mamlukkal, Aszad nemzetbiztonsági főnökével együttműködve robbanóanyagokat szállíttatott Libanonba vallási és politikai vezetők ellen végrehajtandó merényletekhez. Sarnaha mellett a vizsgálóbíró, Rijad Abu Ghaida az ügyben halálbüntetést kért Mamlukra és az ő egyik munkatársára is. Miniszterként Sarnaha állítólag berendelt egy rendőrségi informátort, és azt mondta neki, „rendben van” megölni azokat a vallási vezetőket, akik a ramadán böjtmegtörési ünnepére, az iftarra gyűlnek össze.
Sarnahát augusztusban, Bejrútban tartóztatták le, Mamluk szabadlábon, Damaszkuszban van. Amikor Sarnahát kihallgatták, és megkérdezték tőle, hogy miért tette, amit tett, azt felelte, azért, mert „Bassár akarta így. A miniszter letartóztatása némiképp meglepő annak fényében, hogy a libanoni kormányban Szíria-párti erőké a többség.