„Eddig sem mertem metróra szállni”
„Amikor körülnéztem, láttam, hogy egyre többen olvasnak híreket a mobiltelefonjukon, és a szokásosnál is több fegyveres katona van a pályaudvaron” – mondta Hegedűs Éva, akivel Skype-on beszéltünk, mert a mobilhálózat túlterhelt, és ezért nem tud hívásokat fogadni.
Kezdte úgy érezni, hogy nem biztonságos a vasútállomáson maradnia, így elindult a munkahelye felé. Ám főnöke felhívta, hogy ne menjen be, mert egy metróállomáson is robbantottak, ekkor hazaindult. Aki korán beért dolgozni, az ott is ragadt az irodában.
„Ekkor már nagyon sokan álltak az utcán az okostelefonjukat böngészve, volt, aki látványosan megrökönyödött, sírt, bár nem feltétlenül kötném össze ezt a támadás hírével, nem tudom, mit olvastak” – mondta. Az utcán ekkor már folyamatos volt a szirénák hangja, mentő- és rendőrautók száguldottak a városon keresztül.
Hegedűs Éva csak már hazaérve kezdett megijedni, amikor elkezdték hívogatni az ismerősei, hogy jól van-e, és amikor elolvasta részletesebben is a híreket. Azt mondja, ő eddig sem használta a metrót, mert a barátai és ismerősei szerint a párizsi terrortámadás óta azt érdemes elkerülni. „De nem szeretnék általánosítani, nem tudom, mennyire jellemző ez a brüsszeli közhangulatra” – mondta.
08:38 Terrortámadás Brüsszel ellen - tudósítás percről percre
09:19 Képgaléria a brüsszeli robbantásokról
10:06 A 9/11 utáni korszak új fejezete kezdődik
10:11 Akihez elért a hír, már nem ment be dolgozni
11:04 Bosszú Abdeslamért?
11:13 Alig tudta kihozni a gyereket
11:39 Páncélosok Ferihegyen, TEK-esek a metróban
11:43 „Testközelbe került a terrorizmus”
11:53 Káosz a reptéren
12:00 Várható volt egy terrortámadás Belgiumban
12:33 „Fogalmam sincs, mikor fogok hazamenni”
13:20 „Mintha földrengés lett volna”