Csoportos erőszak helyett becsületgyilkosság?
A két lány halála után több tüntetést is tartottak. Az egyiken elégettek egy Akiles Jadav Uttar Prades-i miniszterelnököt megtestesítő bábut is JITENDRA PRAKASH / Reuters |
Az egyik áldozat apja sokkos állapotba került a hírtől. "Nem tudom, hogy a labornak küldött minták a lányomtól vagy mástól származnak-e. A boncolás óta [a hatóságok] minden erejükkel azon vannak, hogy eltussolják a tényeket. Egyszerűen megtagadják tőlünk az igazságot" – idézte a férfi szavait a BBC.
Az ügyet vizsgáló CBI csak szűkszavúan tájékoztatta a nyilvánosságot, ám sajtóértesülések szerint a szakértők ugyan megvizsgálták a lányok ruháját és egyéb személyes tárgyait, ám nem találtak férfitól származó DNS-t.
Az eset után nem sokkal később őrizetbe vett férfiak – köztük rendőrök – ruháját is megvizsgálták, ezekről állítólag a bizonyító erejű női DNS hiányzik.
Az egyik áldozat édesanyja júniusban Anindito Mukherjee / Reuters |
Egyelőre kérdéses, hogy a CBI miként oldja fel az első boncolást követő, és a mostani eredmények közötti szöges ellentmondást. A múlt hónapban ugyan tervezték az újabb boncolást, de az Észak-Indiát sújtó árvíz miatt nem tudták exhumálni a holttesteket.
Az ügynek azonban nem ez az egyetlen homályos pontja. A BBC delhi tudósítója szerint az áldozatok rokonai is gyanúba keveredtek, miután egyes hírek szerint a vallomástétel során nem szerepeltek kielégítően a hazugságvizsgáló tesztjén.
Ebből többen arra következtettek, hogy a lányok becsületgyilkosság áldozatai lettek, ám ezek a feltételezések egyelőre megalapozatlanok, és a család mindent tagad.
Az Uttar Prades államban történt eset országos felháborodás váltott ki, csakúgy, mint minden hasonló történet az elmúlt két évben. Az első nagy médiafigyelmet kiváltó ügy 2012 decemberében történt, amikor egy delhi buszon többen megerőszakoltak egy diáklányt, aki később belehalt sérüléseibe.