C tervvel védekezik Zágráb
A Szerbia felől belépő menekülteket Csáktornyára viszik, majd három közúti átkelőn, valamint a muraszerdahelyi vasút vonalán léphetnek be Szlovéniába. Ostojic ugyanakkor elismerte, hogy Szlovéniával nem kötöttek megállapodást a magyar határzár utáni időszakra.
Előzőleg a szlovén belügyminiszter, Vesna Györkös Znidar jelezte: országa megkezdte rendőri egységeinek megerősítését Horvátországgal közös határán, azaz nem kér a horvátok új tervéből. Miro Cerar szlovén kormányfő azt mondta, „maximális határellenőrzést” vezetnek be, ha a magyar határzár miatt a menekültek Szlovénia felé veszik az irányt. A szlovén rendőrség az osztrák határ közelében megnövelte a befogadókapacitást, naponta nyolcezer menekültet tudnak ott elszállásolni.
A horvát hadsereg megkezdte egy téli menekülttábor kialakítását Slavonski Brod városában, ahol a téglaépületek mellett ötezer ember befogadására alkalmas sátortábor várja majd a menekülteket. Folynak a munkálatok az ipari vasútvonal tisztításán is, ahol a menekülteket szállító vonatok érkezését várják. A menekültválság óta Horvátországon több mint 180 ezer menekült haladt át.
A Nyugat-Balkán más részein sincs nyugalom. Elfogadhatatlannak tartja Tomislav Nikolics szerb elnök azokat az új feltételeket, amelyeket Brüsszel a nyugat-balkáni ország uniós csatlakozási fejezeteinek megnyitása elé állít, mert azok szerinte Koszovó függetlenségének elismerését jelentenék. A szerb elnök úgy fogalmazott: a feltételek arra az ultimátumra emlékeztetik, amelyet az Osztrák–Magyar Monarchia küldött Szerbiának 1914-ben, az I. világháború kitörése előtt.