Csak becsengetnek, és rendbe teszik a családok helyzetét

David Cameron brit kormányfő félmilliárd fontot szán a problémás brit családok megsegítésére. A miniszterelnök szerint elég, ha „bajelhárítókat” vet be a legnehezebb esetek azonosítása és életük átalakítása érdekében.

A második legnagyobb brit nagyvárosban, Birminghamben jelentette be David Cameron legújabb nagyszabású kezdeményezését. A brit kormány 448 millió fontot csoportosít át a költségvetésből a különös aggodalomra okot adó családok életének javítására. A helyszínnek választott Birmingham szimbolikus jelentőségét tovább fokozza, hogy a közép-angliai metropolisban különösen nagy pusztítást okoztak az augusztus eleji zavargások résztvevői.

Az európai nehézségeit előremeneküléssel felejtetni próbáló kormányfő mentségére szóljon, hogy már jóval a randalírozások előtt, múlt év decemberében ígéretet tett rá, hogy a jelenlegi parlamenti ciklus végére, 2015 tavaszára „az ország minden zavaros helyzetben lévő családjának életében fordulatot ér el”.

Az Oktatási Minisztérium számításai szerint Angliában mintegy százhúszezer halmozottan hátrányos helyzetű família lehet, mely egyszerre küzd jóléti, egészségügyi és gazdasági nehézségekkel. David Cameron elképzelései szerint fizetett „hibaelhárítókat” bíznak majd meg azzal, hogy találják meg a legsérülékenyebb, gyakran szenvedélybetegségekkel, bűnügyi háttérrel, rossz egészségi körülményekkel és munkanélküliséggel egyszerre megbirkózni próbáló családokat. A konzervatív vezető ígérete szerint a kormány az ún. Bajban Lévő Családok Csoport irányítása alatt képes lesz politikai vonalat adni az akciónak, mely elsősorban az önkormányzatok helyi erőire támaszkodva „csodákat fog elérni” a rászorultak körében.

Az elképzelések szerint a "bajelhárítók" egyszerűen becsengetnek a megmenteni remélt lakosokhoz, együtt áttekintik a család helyzetét, és kidolgoznak egy cselekvési tervet, melynek segítségével legalábbis tüneti kezelést lehet nyújtani, még ha az igazi okokat nem is lesznek képesek megoldani. A jótékonysági intézmények és önkéntes szervezetek képviselői előtt felszólaló David Cameron úgy gondolja, nem feltétlenül kerül egy vagyonba a családi munkások által kínált segítség, gyakran egészen kis dolgokkal is áttörés érhető majd el.

Az ötlet egyébként nem egészen új. A Munkáspárt Családi Közbelépési Projektje nagyon hasonló elképzelésen alapult. Az ellenzéki párt nevében nyilatkozó egykori újságíró, Gloria De Piero, jelenleg belügyi szóvívő aggodalmát fejezte ki, hogy túl nagy lehet a szakadék az elképzelés és a realitás között, hiszen a közszolgáltatások lefaragásával a kormány jelentősen csökkentette az önkormányzatok mozgásterét. Ed Miliband, az ellenzék vezére elengedhetetlennek nevezte, hogy a liberális-konzervatív koalíció oktatási lehetőségek biztosításával és munkahelyek teremtésével, illetve a társadalmi felelősség felvállalásával támogassa a családokat és közösségeket.

Birminghami fiatalok épp egy házimozi-rendszereket árusító boltot rabolnak ki 2011 augusztusában
Looters carry boxes out of a home cinema shop in central Birmingham, central England August 9, 2011. Thousands of policemen prepared to deploy on London's streets on Tuesday night to head off rioters and looters who have rampaged through parts of the British capital virtually unchecked for the past three nights. REUTERS/Darren Staples (BRITAIN - Tags: CIVIL UNREST CRIME LAW POLITICS IMAGES OF THE DAY)
Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.