Bocsánatot kért Petraeus magánéleti botránya miatt
David Petraeus, a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) volt igazgatója először jelent meg a nyilvánosság előtt azóta, hogy életrajzírójával, Paula Broadwell-lel folytatott viszonya kettétörte a karrierjét. A Dél-Kaliforniai Egyetemen tartott beszédében Petraeus elmondta, hogy „az élet egy ilyen hiba miatt nem áll meg. Tovább folytatódhat és tovább is kell folytatódnia.” – Tudom, hogy sosem leszek képes teljesen enyhíteni azt a fájdalmat, amit a hozzám legközelebb állóknak és számos más embernek okoztam – sajnálkozott a volt CIA-főnök, és hozzátette: mindenesetre továbbra is ragaszkodik azokhoz az értékekhez, amelyek mellett a botlása előtt elkötelezte magát.
Petraeus egyébként beszéde előtt és után is hatalmas ovációt kapott, írja a Reuters. Elsősorban a botrányával kapcsolatos megszólalásait közölte a média, az egyetem hallgatói előtt azonban arról beszélt, hogy a háborúból visszatérő veteránok milyen problémákkal szembesülnek. Szerinte a civil életbe való visszatérés nagy kihívás. Erről Petraeusnak magának is vannak tapasztalatai: az iraki és az afganisztáni erők főparancsnokaként megjárta a harcteret, de a katonaruhát szögre akasztotta, miután elvállalta a CIA vezetését 2011-ben.
Petraeus hálószobatitkait tavaly kapta fel a sajtó, miután kiderült: viszonyt folytatott életrajzírójával, Paula Broadwell-lel. A nőt egy másik hölgy, Jill Kelley dobta fel az FBI-nál, miután elege lett Broadwell féltékeny, zaklató leveleiből. A botrányba John Allen, az Afganisztánban állomásozó amerikai és szövetséges erők parancsnoka is belekeveredett, aki több ezer, flörtölő levelet váltott Kelleyvel. A társaság a floridai Tampában ismerkedett össze, a közeli MacDill légi támaszponton működik ugyanis a Közel-Keletet és Közép-Ázsiát felügyelő Középső Parancsnokság (CENTCOM), amelyet Petraeus, majd Allen is vezetett. A Kelley-család gyakran szervezett partikat a tábornokoknak, így kerültek velük közeli kapcsolatba. Petraeus-nak a botrány miatt le kellett mondania. Allent tisztázta ugyan egy vizsgálat, de visszalépett a NATO európai főparancsnoki posztjától. Habár nem a Kelley-ügyre, hanem felesége egészségére hivatkozott.