Babával voksolt a képviselőnő
Képviselőtársai lelkesen megtapsoltá, ám Ronzulli arról beszélt: Gesztusnak szánta, hogy kislányával együtt jelent meg az ülésteremben. Így akarja ugyanis felhívni a figyelmet arra, hogy mennyire nehéz összeegyeztetni a munkát és a családot.
A Berlusconi pártjához tartozó Ronzulli egyébként nem az első, aki újszülöttjével "meglepi" a képviselőket: tavaly egy dán kolléganője ugyanígy tett, s közben arról panaszkodott: egyszerűen nincs más megoldás, mint hogy behozza a gyermekét az ülésre.
A téma nemcsak Ronzulli miatt került napirendre: Viviane Reding, a romaügyek kapcsán világhíressé lett uniós biztos (amúgy az alapjogokért felelős) kedden terjesztette elő az unió új esélyegyenlőségi stratégiáját. Ebben többek között az áll, hogy segíteni kell a nők visszatérését a munkaerőpiacra, sőt, vezetői beosztásba kerülését is, valamint csökkenteni a férfiak és a nők fizetése közti különbséget.
Az Európai Unióban egyébként ahány ország, annyi szabály létezik a szülési szabadságról és a gyerekgondozási támogatásokról: a legnagylelkűbbek a kelet-európai országok, de van olyan tagállam is, ahol nemrég mindössze 14 hét ( három és fél hónap) fizetett szülési szabadságot adtak az anyáknak. Ezt nemrég 20 hétre növelték, de a vállalati szféra komoly ellenállást tanúsított.