Pár nappal tárgyalása előtt halt meg az al-Kaida vezér
Az 50 éves Líbi májrákban szenvedett, a májműtéte utáni komplikációk során vesztette életét. Halálhíréről a felesége és ügyvédei tettek bejelentést. A férfi az 1998-as kenyai és tanzániai amerikai nagykövetség elleni támadások miatt állt volna bíróság elé. Nairobiban és Dar es-Salaamban akkor 224 ember vesztette életét.
Líbi – valódi nevén Nazih Abdul-Hamed al-Ruqai – korábban tagadta a vádakat. Felesége az amerikai kormányt vádolta azzal, hogy „elrabolt és megölt" egy ártatlan embert.
Líbire 2013. október 5-én csaptak le amerikai kommandósok a fővárosban, Tripoliban fekvő háza előtt, és amerikai hadihajó fedélzetén hallgatták ki. Erről a hadihajóról azután szállították az Egyesült Államokba, hogy az egészsége romlani kezdett, miután nem vett magához élelmet és folyadékot sem. Az állítólagos al-Kaida vezér hepatitis C-ben is szenvedett. Amikor elfogták, Líbi már több mint egy évtizede volt az FBI körözési listáján, fejére ötmillió dolláros vérdíj volt kitűzve. A New York-i esküdtszék 2000-ben emelt vádat ellene. Líbia ugyan magyarázatot kért a területén végrehajtott, a szuverenitását sértő kommandós akcióra az amerikaiaktól, de az akciót John Kerry külügyminiszter és Barack Obama elnök is ellentmondást nem tűrően a védelmébe vette.
Az afrikai támadások kapcsán másik két embert is megvádoltak. Khalid Al Favvazt szintén január 12-én hallgatnák ki, de a vádakat ő is tagadja, a másik vádlott, az egyiptomi Adel Abdul Bari azonban szeptemberben elismerte, hogy segített a támadások kitervelésében. Őt Nagy-Britannia három éve adta ki az Egyesült Államoknak. Huszonöt év börtönbüntetés szabható ki rá.