'Jól fizet, de minek?' - a WSJ az Európai Parlamentről

Jórészt mihaszna, de tagjait jó fizetéssel, bőséges juttatásokkal ellátó, viszont kevés felelősséggel felruházó intézményként mutatja be az Európai Parlamentet a hét végi választások elé írt riportjában a The Wall Street Journal.

Az Egyesült Államok vezető, kétmilliós példányszámú napilapja megjegyzi, hogy az EP-nek nincs jogszabály-kezdeményezési hatásköre, illetve (részben tévesen), hogy nem rendelkezik pénzforrások felett. A bürokráciát amerikai kontextusban is rendszeresen ostorozó konzervatív lap a gúny határát súrolva emeli ki, hogy a plénum kevés erőfeszítéséből, amely uniós törvénnyel is végződött, az egyik a fókákból készült termékek behozatali tilalma, "a képviselők pedig egy hatalmas, felfújható fóka előtt pózolva ünnepeltek."

A The Wall Street Journal úgy véli: Európában "sokak" véleménye, hogy az EP húsosfazék, csak éppen őket mindig elkerüli. - Minket nem az Európai Parlament érdekel, hanem az, hogy mi lesz, ha holnap felkelünk - nyilatkozza Benoit Bonaventure, nemrég elbocsátott belga gyári munkás. Cornelis Visser, holland kereszténydemokrata képviselőjelölt, akit az üzleti lap tudósítója elkísért kampánykörútjára, maga is elismeri: nehéz elmagyarázni, hogy mivel is foglalkoznak. - Az EU problémája a méretekből adódik: egyszerűen túl nagy a távolság a falu és Brüsszel között - mondja.

A berlini Scholz & Friends reklámcég ügyvezető igazgatója is bajban van a kérdéssel, pedig az EP 25 millió dollárt adott, hogy népszerűsítse őket: szavai szerint "túl bonyolult lenne" elmagyarázni, hogy mit tesz a parlament, ezért "arra az elképzelésre összpontosítottunk, hogy az EU egésze számít".

 

Top cikkek
Érdemes elolvasni
1
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.