A szeretők háborújába bukott bele a CIA-igazgató
A hétvégi amerikai sajtó szerint a Petraeus-ügy kulcsszereplője Paula Broadwell. A most negyvenéves, férjezett hölgy közel másfél évtizede „mozog” az amerikai katonai hírszerzés és terrorelhárítás világában. Szintén jó másfél évtizede ismeri a nála húsz évvel idősebb négycsillagos tábornokot. Broadwell életrajzi könyvet is írt az általa bálványozott generálisról, s ahogy azt a nős Petraeus az őt faggató FBI-ügynököknek elismerte, viszonyuk volt.
A CIA-t tavaly szeptember óta irányító Petraeus azonban más szeretőt is tartott. Az amerikai lapok szerint a féltékeny Broadwell emailekben elkezdte zaklatni floridai illetőségű vetélytársát. A hölgy, Jill Kelley nem hagyta annyiban: felnyomta az ügyet az FBI-nál. A Szövetségi Nyomozó Iroda ügynökei rájöttek, hogy Broadwell teljes hozzáféréssel bír szeretője, Petraeus elektronikus postafiókjaihoz, feltehetőleg szigorúan titkos anyagokhoz is.
Washingtonban azért is nagy a botrány, mert több törvényhozó, például Dianne Feinstein, a szenátus hírszerzési bizottságának demokrata elnöke felháborodott azon, hogy Petraeus „sebezhetőségéről” csak most szereztek tudomást. Az FBI ugyan már jó ideje nyomozott, de hallgatott a „szeretők háborújáról”. A The New York Times viszont arról ír, miként változott a vezető köztisztviselők morális megítélése. Allen Dulles, a hideg háború legendás CIA-igazgatója (1953-1961) nagy szoknyavadász hírében állt, de senkit sem zavart, hogy legalább száz szeretője volt. A különböző titkos akciókat az sem „befolyásolta”, hogy irodájának gardróbjában fektette le Frederika görög királynét.