A hadseregben szítanak ellentétet a vörösingesek
- Ma nem megyünk el Szilomba (az üzleti negyedbe), mert a kormány már csapatokat telepített oda - mondta sajtóértekezletén Nattavut Szaikua, a vörösingesek egyik vezetője. - Majd ha a katonákat kivonják, akkor odavonulunk." A tüntetők a 2006-ban korrupcióval megvádolt és puccsal eltávolított Thakszin Sinavatra exkormányfő hívei. Nattavut hangsúlyozta, hogy az új választásokat követelő tiltakozó akciók folytatódnak, és a tüntetők meghatározatlan ideig maradnak Racsapraszong, az előkelő nagyáruházak és luxusszállodák negyedében, amelyet április 3-án foglaltak el.
Elemzők szerint a tiltakozó mozgalom veszélyes szembenállást teremt a hadsereg és annak egy frakciója között, amely a vörösingeseket támogatja, és a soraiban van több olyan nyugállományú tábornok, aki Thakszin szövetségese volt.
Az Amnesty International (AI) nemzetközi emberjogi szervezet kedden követelte, hogy állapítsák meg a felelősséget az április 10-én este Bangkokban történtekért, amikor huszonöten meghaltak és több mint nyolcszázan megsebesültek a tüntetők és a katonák összecsapásaiban.- A politikai konfliktusban érintett felek haladéktalanul szüntessék be az emberi jogok mindennemű megsértését - hangoztatta a londoni székhelyű szervezet. Üdvözölte ugyanakkor "a thaiföldi kormány döntését, hogy gyorsan és pártatlanul vizsgálatot indít" a biztonsági erők és a tüntetők által elkövetett erőszakos cselekmények ügyében. A hadsereg halált okozó fegyvereket vetett be, s a tüntetők is használtak fegyvereket és gránátokat - hangsúlyozta az AI.