A CBS és az FBI weblapja is az Anonymous áldozata lett
Ma az amerikai CBS hírcsatorna weboldala nem volt elérhető körülbelül húsz percen át, és támadás érte a Universal Channel és a francia Vivendi oldalát is. Az Anonymous a múlt hét vége óta fennakadásokat okozott az FBI, az amerikai igazságügy-minisztérium és a francia elnöki hivatal honlapján is. Az arcok és nevek nélküli hackercsoport az internetoldalak többségét azzal bénította meg, hogy túlságosan nagy forgalmat irányítottak feléjük, amelyet már nem tudtak kezelni; nem a biztonsági rendszerüket törték fel.
Az eseménysor múlt csütörtökön kezdődött, amikor az amerikai hatóságok lekapcsolták a MegaUpload nevű fájlmegosztó oldalt, az új-zélandi hatóságok pedig (szintén az amerikaiakkal együttműködve) őrizetbe vették a weboldal tulajdonosát, Kim Dotcomot (korábban Kim Schmitz). A két méter magas, 130 kilós dollármilliomos tegnapi meghallgatásán a bíró úgy döntött: fennáll a veszélye, hogy megszökik, ezért előzetes letartóztatásba helyezi. Az Anonymous közleménye szerint hackertámadásaival a MegaUpload visszaállításáért küzd, további támadásokat ígérve.
A MegaUpload videó- és képmegosztó egységgel is rendelkezik, és eredetileg azért jött létre, hogy oda bárki nagyobb fájlokat feltölthessen, és azokat könnyen megoszthassa másokkal. Sok zenész szerette például, aki közösen dolgozott egy-egy projekten társaival. Ám nagyon jó eszköz volt szerzői jog által védett filmek, zenék megosztására is, a többség erre használta, és ezt a vezetői nem is titkolták, főleg nem akadályozták meg. A MegaUpload nagyon jó üzlet volt, és ezt a tulajdonos világgá is kürtölte. A 38 éves német Dotcomnak (2010-ben költözött Új-Zélandra) 54 hitelkártyája, három útlevele és legalább húsz luxusautója volt, köztük egy rózsaszín Cadillac. Ezek most elkobzásra várnak. Az internetre pedig a Reuters szerint Dotcom még korábban feltett egy videót, amely Monacóban, egy luxusjachton készült, ahol egy hétvégét töltött bikinis lányok között. Dotcom szerint az „őrült hétvége” 10 millió dollárba került.