A brazil honatyák 60 százalékkal megemelték fizetésüket
A brazil törvényhozás sajtószolgálatának beszámolójából kiderült az is, hogy a képviselők nem csak magukkal törődtek, még bőkezűbbek voltak a kormánytagokkal és az államfővel: ők 130 százalékos emelésben részesültek, hogy felzárkózzanak és elérjék a képviselői 15 700 dollárt havonta.
Ez a bejelentés éppen akkor hangzott el, amikor a kormány a költségvetési kiadások lefaragására készül. Az ellentmondások kapcsán Luiz Inácio Lula da Silva brazil elnök is ironizált kissé, amikor kifejtette: elég érdekes dolgok jönnének ki, ha összevetnék az ő fizetését egy fémipari munkás bérével (ez volt korábban Lula da Silva szakmája).
Lula da Silva egyébként nem élvezheti a béremelés hatását, hiszen februárban - amikortól érvényes az emelés - átadja hivatalát megválasztott utódjának, Dilma Rousseffnek.
Az ellenzéki szocialisták tiltakoztak a parlamenti béremelés ellen. Luiza Erundina, Sao Paulo volt polgármestere például azt hangoztatta, hogy az állami vezetők fizetését a népnek kell meghatároznia.
A brazil parlament tekintélyét számos korrupció és sikkasztási botrány vihara tépázta meg, s így nem véletlen, hogy egy felmérés szerint a brazilok a törvényhozást tartják a "legkevésbé megbízható" közintézménynek az országban.